سلام دوستان عزیز ، در این بخش می خواهیم شما را با اتفاقات آینده نه چندان درون وردپرس آشنا کنیم اتفاقاتی که در وردپرس ۴٫۰ رخ خواهد داد امکانات جدید اضافه شده و مشکلات موجود قبلی برطرف شده است. این نسخه از وردپرس در این تاریخ که ما این نوشته را تحت عنوان از وردپرس ۴٫۰ چه خبر منتشر می کنیم در بتا قرار دارد و فعلا برای دانلود منتشر نشده است حالت بتا یعنی نسخه جدید وردپرس آماده شده اما در انتظار تایید می باشد

گروهی از توسعه دهنگان با انتشار نسخه بتا میان با این نسخه کار می کنن تا مشکلات احتمالی موجود را برطرف کنن اگر شما می خواهید برای تست کردن این اقدام کنید می تواندی افزونه WordPress Beta Tester را نصب اقدامات لازم را انجام دهید. بعد از بررسی نهایی این نسخه به طور عمومی برای دانلود قرار داده می شود.
وردپرس ۴٫۰ با امکانات جدید ( WordPress 4.0 )

بخش های مهم که در این نسخه اضافه یا بهتر از قبل شده بخش ویرایشگر وردپرس , قرار دادن ویدیو در پست , بخش نصب افزونه , بخش سفارشی سازی سایت , گالری تصاویر در رسانه , اضافه شدن انتخاب زبان در هنگام نصب و همچنین به قسمت تنظیمات رودپرس در حال حاظر مهم ترنی بخش هایی که تغییرات زیادی داشته اند.
قابلیت انتخاب زبان هنگام نصب وردپرس

همون طور که آشنایی دارید برای نصب وردپرس باید نسخه مخصوص به زبان مشخص خود را نصب می کردیم در حال حاظر امکان جدید به ما اجازه میدهد تا وردپرس انگلیسی را دانلود کرده و در مرحله نصب وردپرس زبان کشور مورد نظر را انتخاب کنیم. نحوه نصب وردپرس رو قبلا در بخش آموزش وردپرس قرار دادیم.

قابلیت انتخاب زبان هنگام نصب وردپرس

همچنین قابلیت انتخاب و تغییر زبان به قسمت تنظیمات افزوده شده. بخش پیشخوان / تنظیمات / همگانی

قابلیت انتخاب زبان هنگام نصب وردپرس
نمایش پازلی یا شبکه ای تصاویر در رسانه

یکی دیگر از تغییرات وردپرس ۴٫۰ در بخش نمایش تصاویر می باشد در این بخش تصاویر به صورت grid و به شکل پازلی نمایش داده میشه در تصویر زیر می توانید نحوه نمایش تصاویر در این نسخه را مشاهده کنید

نمایش پازلی یا شبکه ای تصاویر در رسانه

در این بخش با کلیک روی تصاویر اطلاعات تصاویر نمایش داده میشه به طوری که در نسخه های قبل وردپرس تصویر در سمت راست نمایش داده میشد در وردپرس ۴٫۰ با کلیک روی تصویر اطلاعات به صورت پاپ آپ باز خواهد شد.

نمایش پازلی یا شبکه ای تصاویر در رسانه
تغییراتی در قسمت ویرایشگر نسخه ۴٫۰ وردپرس

وردپرس تغییر دیگری در بخش ویرایگر ایجاد کرده که کاربر پسند تر از قبل شده است یکی از این موارد نوار اسکرول کناری ویرایشگر می باشد که در هنگام نوشتن این نوار مخفی می شود که سبب کاربر پسند شدن ویرایشگر وردپرس می شود , یکی دیگر از موارد مربوط به ویرایشگر تغییر سایز ویرایشگر می باشد.

تغییراتی در قسمت ویرایشگر نسخه ۴٫۰ وردپرس

یکی از قابلیت های بسیار خوب بخش ویرایشگر این است که با قرار دادن کد ویدیو در ویرایشگر دیگر به صورت کد این بخش را مشاهده نخواهیم کرد و ویدیو به طور کامل در ویرایشگر برای ما نمایش داده خواهد شد.

سایت ها و شبکه های اشتراک ویدیو که وردپرس به طور کامل پشتیبانی می کند

برای سایت ها و شبکه های اشتراک ویدیو که وردپرس به طور کامل پشتیبانی می کند TED Talks, Mixcloud, CollegeHumor, YouTube و … می باشد.
افزوده شدن امکان بیشتر برای کنترل شخصی سازی سایت

ابزارهای جدید برای تنظیم و کنترل بیشتر برای شخصی سازی وب سایت , که طراحان می توانند برای قالب های وردپرس خود بخش های دیگری را طراحی کنند که از این بخش جدید افزوده شده قابل کنترل باشد.

افزوده شدن امکان بیشتر برای کنترل شخصی سازی سایت
تغییر بخش نصب افزونه ها در وردپرس ۴٫۰

در قسمت نصب افزونه های وردپرس تغییراتی نیز اعمال شده که بخش های جدیدی رو در اختیاز شما قرار میده از این پس به راحتی می توانید آخرین افزونه ها , محبوب ترین افزونه ها و … را می توانید در بخش افزونه های وب سایت خود مشاهده کنید. [ نصب افزونه وردپرس ]

تغییر بخش نصب افزونه ها در وردپرس ۴٫۰

این موارد بیشترین تغییرات رو در وردپرس ۴٫۰ داشتن که روز ر به روز بهتر و کاربر پسند تر از همیشه میشه.

امیدوارم این مقاله از اخبار وردپرس نیز براتون مفید باشه. فراموش نکنید ما همیار شماهستیم.