رتباط بین مشتری و تامین کنندهء خدمات و سرویسهای اینترنتی از جمله طراحان وب سایت و شرکت های بهینه سازی وب، بخش حیاتی در موفقیت هر کمپین و یا در واقع هرگونه ارتباط تجاری می باشد. با توجه به سئو، بسیاری از مشتریان با سوالات بسیار زیادی مواجه می شوند که باید در مرحله اولیه حتی قبل از شروع کار کمپین به آنها رسیدگی کرد.

این موضوع بسیار مهم است که مشتریان خود را از این واقعیت آگاه سازید که زمان زیادی برای مشاهدهء نتیجه مطلوب به ویژه در دامنه های جدید در سئو نیاز می باشد. همچنین به شدت توصیه می شود در مورد میزان موفقیت های کمپین بحث شود، به طور مثال میزان افزایش ترافیک وب سایت، نتایج موتورهای جستجو و غیره تمامی این موارد باید متناسب با نوع کار و سوالات مشتریان بوده و مناسب با نیاز های فردی و چالش های آنها در بحث سئو باشد.

این مقاله قصد دارد به ۵ سوال متداول در مورد سئوی وب سایت اشاره کند و در مورد چگونگی رویارویی موثر با بهینه سازی وب سایت بحث نماید.

    چرا وب سایت من ترافیک زیادی ندارد؟

بسیاری از مشتریان واقعاً نمی دانند که چه انتظاری می توانند از میزان ترافیک وب سایت داشته باشند.این موضوع تقصیر مشتریان نیست چون گاهی با دریافت ترافیک نامناسب از حضور و موقعیت های به ظاهر خوب در موتورهای جستجو، نا امید می شوند. تخمین ترافیک وب سایت باید بر اساس حجم جستجوی افراد در موتورهای جستجو بوده و توضیح و شفاف سازی تفاوت بزرگ میان CTR یا میزان کلیک بر روی وب و رتبهء شمارهء یک در لیست و یا رتبهء چهار درلیست موتورهای جستجو، بسیار پر اهمیت می باشد.

    چرا وب سایت من با این کلمه کلیدی ظاهر نمی شود؟

هنگامی که مشتری برای اولین بار در فعالیت های سئوی وب سایت شرکت می نماید، به منظور شروع بهینه سازی وب سایت برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو با کلمه کلیدی خاص، همه چیز را باید به وضوح برای مشتری توضیح دهید؛ که در هر صفحه از وب سایت باید به طور موثر و هدفمند کلمه کلیدی خاصی قرار دهید.
اگر سعی می کنید در هر صفحه بر روی تعداد زیادی کلمه کلیدی تمرکز نمایید، موتور جستجو دچار اشتباه شده و آن صفحه از موتورجستجو بیرون می افتد. این ابهام برای موتور جستجو پیش می آید که این صفحه از وب سایت شما و مطالب آن در مورد چه چیزی صحبت می کند! بنابراین حتی اگر وب سایت بزرگی دارید که دارای صفحات متعددی می باشد و اگر انتظار دارید رتبهء خوبی در موتور جستجو داشته باشید، باید از کلمات کلیدی محدودی در هر صفحه از وب سایت خود استفاده نمایید.

    چرا لیست دایرکتوری محلی وب سایت من را رتبه بندی کرده؟

این مشکل مخصوصاً برای وب سایت های جدید و کوچک پیش می آید. اغلب هنگامی که جستجو با کلمه کلیدی انتخاب شده انجام می پذیرد، نه تنها وب سایت شما قابل مشاهده خواهد بود بلکه لیست دایرکتوری نیز برای شما قابل رویت خواهد بود. گاهی اوقات وب سایت شما در لیست دایرکتوری ها رتبهء بالاتری از بقیه دریافت می کند. این به خاطر این واقعیت می باشد که احتمالاً دایرکتوری قدرت بسیار بیشتری نسبت به وب سایت شما دارد. و کار سئو برای ارتقاء ویژگی های مهم وب سایت شما نسبت به صفحات وب سایت شما در دایرکتوری انجام می گیرد.همچنین می توانید لیست دایرکتوری خود را برای کاهش رقابت تغییر داده و آن را امتحان نمایید.

    چه زمانی باید منتظر بمانیم تا نتیجهء بهینه سازی وب سایت خود را ببینیم؟

شاید یکی از مهمترین و متداول ترین سوالات رایج برای مشتریان در مورد انجام بهینه سازی وب سایت راجع به زمان می باشد.اینکه چقدر طول می کشد تا نتیجهء سئوی وب سایت خود را ببینند و اینکه تا چه زمانی باید هزینه بابت انجام بهینه سازی وب سایت پرداخت نماییم؟ بسیار مهم است که از ابتدای کار سئو، تمامی این موارد را برای مشتری شفاف سازی نموده و کاملاً توضیح دهید.
باید به مشتریان خود بفهمانید که برای انجام سئوی وب سایت و گرفتن نتیجه، نیاز به زمان دارید. در این مورد واقعاً صداقت بهترین سیاست است. من توصیه می کنم مشتری خود را حداقل برای مدت ۶ تا ۱۲ ماه به جهت دریافت نتیجه از بهینه سازی وب سایت با انجام بررسی دقیقاً هر ۳ ماه یک بار آماده نمایید.

    چگونه می توان کمک بیشتری به بهتر انجام شدن سئوی وب سایت کرد؟

این یک مسئلهء بزرگ است، مخصوصاً اگر در زمان پیش بینی شده و در اسرع وقت به نتیجهء مورد نظر در سئوی وب سایت خود نرسیده اید. ممکن است مجبور شوید به چند ماه پیش برگردید و دوباره برای بهبود بیشتر و بهینه سازی وب سایت و توسعهء وب مشتری خود به جهت دریافت بک لینک تلاش نمایید.
بازاریابی اینترنتی یک وب سایت با یک دیدگاه طولانی مدت به نتیجه نزدیک می شود. اگر نتایج مطلوب به دست نیامد، شاید بدان معنی است که باید به بررسی ساختار بعضی از وب سایت های بهینه سازی شده و تکنیک های سئو بپردازید و در مورد هر گونه مسائل فنی که ممکن است در سئوی وب سایت ایجاد مشکل نماید، تحقیق بعمل آورید.