از آنجا که FCV یک برنامه مستقل است، نیازی به نصب نیست.تنها کاری که باید انجام دهید باز کردن فولدر برنامه و دابل کلیک بر “FolderChangesView.exe” است.

Image
وقتی برای اولین بار برنامه را باز می کنید، شما باید فولدری را که می خواهید مانیتور شود را انتخاب و ok را بزنید.به محض تایید کردن برنامه بطور خودکار شروع به مانیتور کردن فولدر و زیر فولدرها بر اساس پارامتر هایی که شما مشخص نمودید می کند.برای مثال ما فولدر دانلود در ویندوز را برای مانیتور شدن انتخاب کرده ایم.
هنگامی که یک فولدر را انتخاب کردید، شما همچنین می توانید با تنظیماتی که در اسکرین شات می بینید پارامتر های مانیتورینگ را تغییر دهید.این تنظیمات تغییری بر هیچکدام از فایل ها در کامپیوتر شما ایجاد نمی کند، پس دلیلی برای نگرانی از انتخاب تنظیم اشتباه نیست.

چند تغییر ایجاد کنید!
حالا که فولدر مد نظر را برای مانیتور شدن انتخاب کردیم، زمان آن رسیده که تغییراتی انجام دهیم و ببینیم چگونه اطلاعات نمایش داده می شوند.برای مثال من یک فایل را از فولدر پاک می کنم، فولدر جدید اضافه می کنم، و فایل های موجود در این فولدر را به فولدر جدید انتقال می دهم.

 
تغییراتی که مانیتور شد شامل:

“Paragon Partition Ma…” حذف شد.
“New Folder” ایجاد سپس تصحیح شد.(به دلیل تغییر نام)
“VirtualBox-4.3.20-9699…” پاک و سپس ایجاد شد.این نشان می دهد فایل انتقال داده شده.چراکه در “New Folder” ایجاد شده بود و از فولدر اصلی “Downloads” پاک شد.
“OracleVMVirtualBox…” تغییرات مشابه فایل قبلی را دارد چرا که این هم انتقال داده شده.
چه اطلاعاتی نمایش داده می شود؟
برنامه جزئیات جامعی از تغییرات ایجاد شده در فولدر را برای شما فراهم می کند.که این جزئیات شامل:
File name#
Modified Count#
Created Count#
Deleted Count#
(Full Path location of the files in question)#
(Extension the extensions of the files that have been logged by the monitor)#
File Owner#
۸#First Time Event (This column and the column next to it will let you know when the first and last change to the file was made.This is useful if you are working on a Word Document, for example,and want to see how long the file was in use)f
Last Time Event#
File Size#
Modified Time#
Created Time#
Attributes#
اگر می خواهید همه ی این اطلاعات را درباره ی یک فایل ببینید.شما می توانید روی یک ورودی کلیک راست کرده و “Properties.” را بزنید. (NOT File Properties)