سلام به شمادوستان عزیز ، امیدوارم که خوب باشید و سلامت. با اموزشهای ما همراه باشید.دوستان و همراهان عزیز روزتون بخیر . در وردپرس امکان قرار دادن فایل های صوتی وجود دارد که در این اموزش وردپرس تصمیم گرفتیم افزونه ای که برای انجام این کار ارائه شده است براتون معرفی کنیم که شما بتوانید در وب سایت وردپرس خود برای کاربران تون فایل های صوتی آموزشی قرار دهید ، پس با آموزش قرار دادن فایل های صوتی در وردپرس با ما همراه باشید .

همانطور که می دانید در وردپرس برای انجام هر کاری یک افزونه وردپرس حداقل وجود دارد و می تواند به شما کمک کند تا شما به هدف خود برسید و اگر شما بخواهید فایل های صوتی در سایت تون قرار دهید برای این منظورم هم افزونه ای در این اموزش برای شما معرفی می کنیم که شما می توانید به لینک زیر بروید و این افزونه را دانلود کنید و مورد بررسی قرار دهید :

حال فایل افزونه را از لینک بالا دانلود کنید و در سایت خود نصب و فعال سازید . این افزونه بسیار ساده و کاربردی می باشد و به شما این امکان را می دهد که فایل های صوتی در سایت وردپرس تون قرار دهید و از قابلیت های منحصر بفرد این افزونه اینه که به شما امکان ساخت قالب های متعددی را می دهد و همچنین از فرمت های “MP3، m4a، mp4، webm، oga، ogg و wav” پشتیبانی می کند و با تمامی مروگر ها و سیستم عامل ها سازگاری دارد . پس از فعال سازی افزونه شما می توانید گزینه ی MP3 jplayer را در پنل وردپرس خود مشاهده کنید که دارای دو زیر منوهای Setting و Design می باشد که در ادامه به تنظیمات آنها می پردازیم :

تنظیمات گزینه ی Setting :
این بخش خود به تنهایی دارای ۶ قسمت برای تنظیمات افزونه وردپرس می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام یک از این بخش ها می پردازیم

MP3-jplayer : این بخش خود شامل تنظیم صدا و چگونگی اجرای فایل های صوتی می باشد و شما تنظیمات شخصی خود را اعمال کنید .
Media : در این جا شما می توانید تنظیمات داخلی فایل صوتی را انجام دهید .که عبارتند از : عنوان اصلی ، تعیین عنوان دوم و برای بار گذاری فایل از کامپیوتر خود هم می توانید بر روی گزینه ی upload audio کلیک نمایید ، که بخشی از تنظیمات این گزینه می باشد و بقیه تنظیمات این گزینه را هم انجام دهید .
players : این بخش برای تنظیم متن پلیر و دکمه های آن می باشد و در ادامه شما می توانید اندازه ی لیست پخش کننده را تنظیم کنید .
Downloads : اگر می خواهید برای پخش کننده فایل صوتی خود امکان دانلود را قرار دهید باید تنظیمات این گزینه را حتما انجام بدهید و اگر شما می خواهید دریافت فایل صوتی فقط با عضویت در سایت انجام شود حتما در گزینه ی “visitor text” و “visitor link” بنویسید و تنظیمات را انجام دهید .
Popout : با انجام دادن تنظیمات این گزینه شما می تانید قابلیت بزرگ و کوچک شدن برای پلیر خود قرار دهید .
Advanced :این بخش شامل تنظیمات کلی می باشد از جمله چگونگی قرار دادن فایل صوتی . که این بخش را مطابق با خواسته خود تنظیم نمایید .

تنظیمات گزینه ی Design :
این گزینه از تنظیمات افزونه برای تغییر و تنظیم شکل و ظاهر پخش کننده می باشد که دارای پوسته های مختلفی است و شما می توانید یکی از انها را برای پخش کننده خود انتخاب کنید و همچنین شما می توانید رنگ ان را تغییر دهید و حتی شما می توانید طرحی که در نظر دارید بنویسید و به صورت کدی css وارد کنید .

در ادامه اگر شما می خواهید که پخش کننده ی فایل صوتی شما مطابق تنظیماتی که انجام داده اید ، نشان داده شود ، باید به بخش برگه ها و یا نوشته های سایت بروید و از بخش بارگذاری پرونده چند رسانه ای ، فایل صوتی مورد نظرتون را انتخاب و اپلود کنید و اگر چندین فایل صوتی انتخاب کنید ، این فایل ها در لیستی قرار گرفته و پشت سر هم اجرا می شوند . برای مشاهده ی نتیجه تنظیمات این افزونه ، پس از ذخیره سازی به سایت خود بروید و مشاهده کنید .

اما دوستان عزیز اگر بخواهید شما فقط یک پخش کننده ی ساده در وب سایت خود داشته باشید ، لازمه که از کدهایی که در زیر برای شما قرار داده ایم استفاده کنید :

مورد اول : قطعه کد نمایش فایل صوتی به صورت ساده : برای این که یک پخش کننده ساده داشته باشید باید از کد زیر استفاده کنید و در هر جایی از سایت خود می خواهید قرار دهید :
۱

[mp3j track=”آدرس فایل صوتی”]

مورد دوم : قطعه کد نمایش فایل صوتی به همراه تنظیم صدا : برای این که کاربران شما بتوانند صدای فایل صوتی که پخش می شود را کنترل کنند ، می توانید از قطعه کد زیر استفاده کنید :
۱

[mp3j track=”آدرس فایل صوتی”volslider=”y”]

خب دوستان عزیز شما می توانید هر کدام یک از روش های فوق را که خواستید ، انجام دهید و برای سایت وردپرس خود یک پخش کننده فایل صوتی داشته باشید و به راحتی با انجام تنظیمات افزونه شما می توانید شکل و ظاهر شخصی برای پخش کننده خود پیاده سازی نمایید و انجام این کار بسته به شما وب مستران می باشد تا چه حد مهارت دارید . از همراهی شما هم تا انتهای این بخش کمال تشکر را دارم . با سری آموزش ها با ما همراه شوید . ارزوی ما موفقیت و سلامتی برای شما همراهان می باشد .