سلام  دوستان عزیز حال شما خوبه ؟ خوش و سلامت هستید ؟ با اموزش امروز ما در خدمت شماهستم .خدمت تمامی همیاران وردپرسی رجیران , در این بخش از مطالب مربوط به آموزش وردپرس به ارائه آموزش نصب وردپرس روی مک می پردازیم . وردپرس سیستم مدیریت محتوای بسیار قدرتمندی است و با انعطاف زیاد قابلیت نصب شدن روی سیستم عامل های مختلف را دارد از این رو میتوان وردپرس را بدون مواجه شدن با مشکل بر روی سیسم عامل های مختلف نصب کرد و به اعمال تغییرات وردپرسی برای ساخت وب سایت خود اقدام کرد .

همانطور که در بالا اشاره شد در این مقاله قصد داریم آموزش نصب وردپرس بر روی مک رو قدم به قدم و همراه با تصویر ارائه بدیم , خب دوستان همونطور که میدونید مک سیستم عامل مختص لپ تاپ های شرکت اپل است از این رو کارکردن با این نوع سیستم عامل و نصب وردپرس بر روی آن با سیستم عامل ویندوز کمی متفاوت است و باید از نرم افزار های شبیه ساز وب دیگری استفاده کرد و در نتیجه تغییرات مختلفی را برای نصب وردپرس بر روی سیستم عامل ممپ اعمال کرد که در اولین قدم برای نصب وردپرس روی مک نیازمند نرم افزار ممپ و خود وردپرس هستید که این نرم افزار در اصل غیر رایگان است ولی در سایت های ایرانی میتونید اون رو رایگان دانلود کنید که برای دانلود این نرم افزار میتونید بر روی دانلود افزونه ممپ کلیک کنید .
نصب وردپرس با نرم افزار ممپ MAMP

بعد از نصب نرم افزار MAMP وارد برنامه های مک خود شوید و طبق تصویر نرم افزار MAMP PRO را اجرا کنید .

پس از باز شدن این برنامه بر روی گزینه start در قسمت بالا طبق تصویر زیر کلیک کیند

بعد از انتخاب گزینه استارت منتظر بمانید تا خانه های Apache و Mysql و start پرشوند و به حالت سبز درآیند طبق تصویر زیر

بعد از انجام کار های بالا که ذکر شدند حالا Finderرا باز کنید و به مسیر زیر بروید :

Applications / MAMP / htdocs

حالا فایل وردپرس را دانلود کنید و در این مسیر قرار دهید و از حالت فشرده ( zip ) خارج کنید که بعد از خارج کردن از زیپ وردپرس در این مسیر قرار میگیرد .

حالا بعد از انجام این کار مرورگر خود را باز کنید و ادرس زیر را وارد کیند :

localhost:8888/wordpress

در صورتیکه مراحل را درست انجام داده باشید با پنجره زیر روبرو خواهید شد که در این مرحله باید بر روی دکمه بزن بریم کلیک کنید :

در ادامه مراحل نصب وردپرس بر روی مک اطلاعات دیتابیس از شما خواسته میشود که برای این کار باید نرم افزار ممپ را یک بار دیگر باز میکنید و از قسمت Mysql و از قسمت Adminitorate MySQL with بر روی گزینه php myadmin کلیک کنید مانند تصویر زیر :

در پنجره ای که باز میشود در قسمت سربرگ بر روی Databases کلیک نمایید و در قسمت creat database نام دیتابیس مورد نظر خود را وارد کنید مانند تصویر زیر و بر روی گزینه creat کلیک کنید

بعد از زدن گزینه creat در پنجره ای که برای شما باز میشود در قسمت سربرگ بر روی تب Privileges رفته و در قسمت new بر روی لینک Add user کلیک کنید

بعد از انجام این مراحل باید طبق تصویر زیر تغییراتی را اعمال کنید و در بخش Global privileges همانند تصویر زیر check all را بزنید و در آخر بر روی گزینه GO در پایین کلیک کنید

بعد از انجام این کار ها به صفحه نصب وردپرس برگردید و پس از وارد کردن اطلاعات دیتابیس بر روی گزینه بفرست کلیک کنید ( کادر رمز باید کاملا خالی باشد )

در پنجره بعد بر روس اجرای نصب کلیک کنید و در مرحله بعد بر روی اجرای نصب کلیک نمایید ( در این قسمت نام کاربری و رمزی را که وارد میکنید باید بخاطر داشته باشید زیرا برای ورود به وردپرس به آنها نیازمندید )

در این مرحله بر روی راه اندازی وردپرس کلیک کنید و اگر صفحه انجام شد ! برای شما باز شد یعنی تمامی مراحل را درست انجام داده اید . پس از اتمام مراحل برای وارد شدن به سایت خود باید از ادرس زیر استفاده کنید :

 

برای وارد شدن به قسمت مدیریت وردپرسی که نصب کرده اید میتوانید از ادرس زیر استفاده کنید :

 

از این پس میتوانید به اعمال تغییرات مختلف بر روی وردپرس خود اقدام کنید و با توجه به کار و نوع فعالیت خود میتوانید از افزونه وردپرس و قالب وردپرس برای فراهم کردن قالب ها و افزونه های مورد نیاز خود اقدام کنید . خب دوستان این بخش از آموزش های وردپرس نیز به اتمام رسید امیدوارم که براتون مفید واقع باشه و تونسته باشیم یکی از نیاز های علاقمندان به محصولات اپل رو برآورده کرده باشیم .