با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما دوستان عزیز.در ادامه این آموزش های وردپرس در خدمت شما هستبم با یک اموزش بسیار خوب و کارآمد برای شما دوستان.در این اموزش وردپرس قصد داریم در مورد یک روش خوب برای جلوگیری از اسپم شدن ایمیل صحبت کنیم.در این اموزش بررسی میکنیم که چطور میتوان ایمیل های وب سایت وردپرسی خود را از دید اسپم ها دور نگه داشت و در حالت کلی بررسی میکنیم آموزش مخفی کردن ایمیل از دید اسپمر ها به چه صورت است.پس تا انتها با ما همراه باشید دوستان

آموزش مخفی کردن ایمیل از دید اسپمر ها

دوستان و همراهان عزیز یکی از کارهای خیلی خیلی بدی که تا چند سال پیش شاهد آن بودیم، این بود که مدیران سایت ها، ایمیل خود را خیلی راحت در سایت خود وارد کرده و در معرض دید عموم میگذاشتند و اصلا از تبعات این کار در وب سایت وردپرسی خود اطلاعی نداشتند.خب در این حالت و این کار نتیجه اش میشد اینکه یک ربات خزنده ی اسپمر، خیلی راحت ایمیل های این افراد را از سایتشان جمع آوری میکرد و از چند روز بعد، این افراد شاهد دریافت هزاران ایمیل اسپم در اینباکس خود بودند و یک سر در گمی بیش از حد برای آن مدیران وب سایت ها.

اما با پیشرفت و گذشت زمان بعدا دقت به این مسئله کمی بیشتر شد و مثلا برای رعایت کردن مسائل امنیتی، افراد بجای علامت @ از عبارت [at] و بجای نقطه از عبارت [dot] استفاده میکردند و امنیت را به صورت جدی تری دنبال میکردند. با پیشرفته تر شدن خزنده ها، پیدا کردن این ایمیل ها هم تقریبا کار ساده ای بود. بنابراین در قدم بعدی بعضی از افراد آدرس های ایمیل خود را به صورت تصویر در سایت قرار میدادند و یا اینکه اصلا دور این کار را یک خط قرمز میکشیدند تا لااقل تا حدی خود را تا حدی از دریافت انواع اسپم های غیر قابل تحمل رها کنند. که خب کار خوب و موثری بود و اصلا نقصی نداشت

اما خب در این قسمت سوال این است که، چطور میتوانیم به شکلی کاملا ساده و راحت، ایمیل خود را در سایت خود قرار دهیم ولی مطمئن باشیم که ایمیل توسط اسپر ها سرقت نشده و هدف دریافت اسپم قرار نمیگیرد و مشکلات امنیتی متعدد برای ما ایجاد نخواهد شد؟ وردپرسی های عزیز، خبر خوش این است که این کار برای شما بسیار ساده است. کافی است از تابع antispambot است. نحوه ی استفاده از این تابع بسیار ساده است. به قطعه کد زیر توجه کنید :

۱
۲
۳
۴
۵
<?php
$my_email_address = "john.doe@mysite.com";
$my_email_address_cloaked = antispambot( $my_email_address );
echo $my_email_address_cloaked;
?>

خب دوستان اگر به کد بالا توجه کنید همانطور که میبینید ابتدا ایمیل را در یک متغیر قرار داده ایم، سپس در خط سوم تابع antispambot را با ایمیل وب سایت خود صدا کرده ایم و نتیجه را در یک متغیر جدید ذخیره کرده ایم و در خط چهارم، محتوای متغیر را که حالا حاوی ایمیل کد شده ماست، در خروجی چاپ کرده ایم.که خب این روش بهترین روش است

اما خب دوستان ممکن است در این زمان این سوال برای شما پیش بیاید که این کد پی اچ پی را در نوشته ها یا برگه های وبسایت وردپرسی خود چگونه استفاده کنم؟ نگران نباشید. همین الان یک shortcode برای خود تعریف میکنیم که کار این شرت کد گفته شده در وب سایت مخفی کردن ایمیل باشد. برای انجام این کار کافی است کد زیر را به فایل functions.php یا افزونه ی دلخواه خود اضافه نمایید :

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
<?php
function antispambot_sc( $atts ) {
    extract( shortcode_atts( array(
        'email' => ''
    ), $atts ) );
    return antispambot( $email );
}
add_shortcode( 'antispambot', 'antispambot_sc' );
?>

خب دوستان پس از استفاده از کد بالا حالا کافی است کد میانبر زیر را در هر کجای نوشته ها و برگه های خود که مایلید به کار ببرید و ایمیل خود را در آن قرار دهید و در این صورت دیگر این ایمیل که شما قرار دادید به صورت غیر قابل فهم در خواهد امد که در ادامه توضیح میدهیم که چرا این اتفاق خوب است :

۱
[antispambot email=""]

حال میدانید نتیجه به چه شکل است؟ بله نتیجه به صورت زیر است و همانطور که در بالا نیز گفتم یک نتیجه کاملا ناخوانا داریم که به صورت زیر است:

۱
john.doe@mysite.com

اما دلیل این مورد چیست؟ چرا به این شکل میبینند؟ پاسخ این است که چون سورس سایت شما را نگاه میکند. اما اگر کاربران سایت شما را نگاه کنند، ایمیل شما را دقیقا همانطور که در محل مورد نظر وارد کرده اید مشاهده خواهند کرد.خب دوستان همانطور که میبینید این ترفند بسیار ساده است اما احتمالا مایه ی آرامش روز ها و شب های شما خواهد شد و همچنین مایه آرامش وب سایت شما و هم مایه آرامش ایمیل شما.خب این آموزش وردپرس هم در این قسمت به پایان رسید.

خیلی ممنونم که باز هم تا این قسمت با ما همراه بودید.در ادامه این آموزش های وردپرس نیز با من همراه باشید تا موارد بیشتر و بهتری را برای شما شرح دهیم و شما را یاری کنیم تا به هدف خود در درست کردن یک وب سایت وردپرسی حرفه ای برسید.در صورت داشتن پرسش و یا مشکلی در مورد این آموزش وردپرس آن را در بخش نظرات وب سایت با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت نمائید

موفق و پیروز و سربلند باشید دوستان عزیز و همراهان ارجممند من
روز و روزگار بر شما خوش.البته سال نو شما هم مبارک.