همراهان عزیز وب مستری و علاقمندان به آموزش های وردپرس سلام، حال شما خوبه؟ امیدورام که شاد و سلامت باشین عزیزان با اموزش جدیدی از وردپرس در خدمت تون هستم اگر به خاطر داشته باشید در سری آموزش های وردپرس شما با افزونه Google Xml Sitemap برای ساخت نقشه در سایت وردپرس اشنا شدید ، حال در این جا می خواهم به ارورهایی که ممکنه در این زمینه ایجاد بشود بپردازیم ، پس در این قسما از آموزش وردپرس به حل ارورهای افزونه Google Xml Sitemap در وردپرس می پردازم و از همراهی شما عزیزان خوشحال می شوم .
آموزش رفع خطاهای افزونه Google Xml Sitemap در وردپرس

دوستان عزیز ابزار وب مستر گوگل هیچ گونه صفحه ی راهنمایی را نشان نمی دهد و بعضی وقت ها شاید برای شما پیش امده باشد که ابزار وب مستر گوگل صفحاتی را به شما دوستان پیشنهاد بدهد ولی شما باید دقت کنید که این صفحات راهنما نیستند !!!!! و یا اینکه تعداد صفحات راهنما از این تعداد صفحاتی که به شما پیشنهاد شده کمتر می باشند ، خب لازمه که شما به مواردی که در ادامه گفته می شود توجه نمایید و مورد بررسی قرار دهید:

دوستان عزیز دقت نمایید که برای گوگل مفهوم http یا https با نداشتن این گزینه و www. فرق می کند و می توان گفت که این به عنوان نوعی زیر پوشه برای گوگل تلقی می شود . حال اگر شما به یقین رسیدین که سایت تون رو با www و همچنین وارد کردن https در گوگل ثبت کرده اید ، می توانید که فایل xml سایت وردپرس خودتون را به عنوان نقشه سایت در گوگل هم ثبت نمایید ، حال شاید شما بگویید بر طبق بررسی هایی که انجام دادین آدرس وب سایت تان را بدون https یا www. در گوگل ثبت کرده اید ، دیگر نمی توانید صفحات راهنمای سایت خود را مشاهده کنید که رد این صورت دیگر نقشه سایت شما خطایی ندارد .

نقشه سایت می تواند مشکل ها و حاوی پیام های خطایی باشد که به این مطلب دقتی کنید که اگر سایت شما بسیار به کند بارگذاری می شود و در واقع سرعت لود پایینی دارد ،نباید این موضوع را به عنوان خطارت مربوط به راهنمای سایت بدانید که هیچ ربطی به راهنمای سایت شما ندارد . اگر راهنمای سایت شما دارای لینک های غیر قابل دسترس می باشد ، لازمه که بررسی نمایید در سیستم وردپرس خود چه افزونه هایی را نصب کرده اید ، و اگر چیزی در راهنمای سایت شما ظاهر بشود ،مطمئنا آن مورد در پایگاه داده وردپرس شما بوده است .

ابزارهای گوگل وب مستر بی درنگ نمی باشند. انها فقط برای اهداف اطلاعاتی می باشند . و اگر شما می خواهید بدانید که کدام صفحه ی شما به عنوان صفحه ی راهنما انتخاب شده است ، از اپراتور گوگل استفاده نمایید و دقت داشته باشید که چند روز زمان می برد که نا این آدرس های جدید شما در صفحه ی راهنمای ابزار گوگل وب مستر ثبت و ظاهر شود ولی این اطلاعات از قبل در اطلاعات جست و جوهای گوگل ثبت شده است .

حال اگر زمانی ابزار وب مستر گوگل برای شما پیامی را فرستاد که فایل xml گم شده است و مشخص نمی باشد چه باید کرد و ایراد کار کجا می باشد ؟ دوستان عزیز رمانی شما با این پیام و اتفاق روبرو می شوید که گوگل راهنمای سایت شما را مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد اما مطلبی و یا لینکی در ان پیدا نمی کند !!! پس بهتره که پیش از این اتفاق و هشدار شما راهنمای سایت خود را مورد بررسی قرار بدهید و ببینید که ایا لینکی در این راهنمای سایت وجود دارد یا نه ؟ اگر جواب منفی می باشد لازم است شما کارهایی که رد زیر گفته شده انجام بدهید :

اگر صفحه ی راهنمای وب سایت شما به صورت sitemap-external.xml نمایش داده می شود و این صفحه دچار مشکل و خطا شده است ، در قدم اول باید شما بررسی نمایید که صفحات خروجی مورد نظرتون را اضافه کرده اید یا نه ؟ اگر شما اضافه کرده اید باید از صحت این که آدرس تمامی صفحات درست می باشد یا نه مطلع شوید و در قدم بعدی باید بررسی نمایید که هیچ گونه خط خالی در بین صفحات اضافی وجود نداشته باشد و سعی کنید که تمامی تنظیمات را از طریق گزینه بروز رسانی تنظیمات ذخیره نمایید . و اما اگر صفحه ی راهنمای شما با مشکلی دیگر روبرو شد یعنی به صورت sitemap-archives.xmlنمایش داده می شد و اگر شما هیچ مطلبی در سایت خود نداشتی می توانید بخش تنظیمات آرشیوی را از بخش محتوای نقشه سایت خودتون غیر فعال نمایید که در این صورت به راحتی مشکل شما حل می شود .

اگر نشان دادن فایل xml در ابتدای اسناد شما فقط ممکن بود ، برای حل این مشکل به نقشه سایت خود بروید و بر رو صفحه سایت خود رات کلیک نمایید و view source را انتخاب نمایید و مشاهده کنید که آیا با صفحه سفید نقشه سایت خود روبرو می وشوید یا نه ؟ که این یک مشکل مهمیه که احتمالا با فید RRS کار نمی کند و علت بروز این خطا وجود خط جدید و یا فضای سفید در افزونه functions.php که فایل پوسته وردپرس می باشد و این که لازمه شما بررسی نمایید که این فایل با این علامت ?> به پایان می رسد یا نه ؟ حال اگر با این موارد مذکور که برای شما گفتم به نتیجه نرسیدید شما باید تمامی افزونه ها رو غیر فعال کنید تا ببینید که کدام افزونه باعث بروز هم چنین خطایی شده است و اما این یک راه حل قطعی نمی باشد !!!

اگر ابزار وب مستر گوگل اعلام کند که نقشه سایت در قالب html برنامه نویسی شده است و این خطاها به دلیل مشکلاتی که در ابزاروب مستر گوگل رخ می دهد ، ایجاد می شود و اگر شما دوباره آدرس نقشه سایت خود را ثبت نمایید ممکنه که رفع شود و معمولا در بیشتر مواقع این خطا رفع می گردد.

حال اگر ابزار وب مستر گوگل به شما اعلام نماید که با خطای ۴۰۴ روبرو شده اید چه باید کرد ؟ برای رفع این مشکل شما می توانید که تنظیمات مربوط به لینک های صفحات خودتون را در وردپرس بررسی کنید و انها را ذخیره نمایید و دقت کنید که اگر شما از وب سرور nginx استفاده می کنید باید قوانین باز نویسی را به صورت دستی اصافه نمایید و انها را در صفحه ی تنظیمات افزونه ها نشان دهید . حال مورد بعدی اگر شما از افزونه w3 total cache در وب سایت خود استفاده می کنید باید گزینه ی خطاهای ۴۰۴ را برای اشیا ثابت وردپرس پردازش نکن را فعال نمایید و برای ادامه کار هم قطعه کد زیر را در صفحه ی لیست انتظار خطای ۴۰۴ کپی نمایید ولی در نسخه های جدید این افزونه وردپرس نیاز به اضافه کردن قطعه کد زیر نمی باشد:
۱

[a-z0-9_\-]*sitemap[a-z0-9_\-]*\.(xml|xsl|html)(\.gz)?

و اخرین مشکلی که ممکن هست شما عزیزان با نقشه سایت خود داشته باشید اینه که بگویید نقشه سایت من به روز رسانی نمی شود ؟ دوستان عزیز از این موضوع اطمینان کامل دارید ؟ در نقشه اصلی سایت تون فقط یک ورودی در هر ماه برای پست های شما هستش . بر روی ماه جاری یا هر نقشه سایتی کلیک کنید تا پست های واقعی ان را بررسی کنید ، که می توانید جدیدترین مطالب رو پیدا کنید !!!

خب دوستان عزیز در این اموزش وردپرس به بررسی چندین مورد از خطاهایی که امکان داشت برای نقشه سایت شما پیش بیاید پرداختیم ، امیدورام که مطالب فوق مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد ، از همراهی شما دوستان تا انتهای این اموزش کاربردی وردپرس سپاسگزارم ، با سری آموزش های وردپرس با ما همراه شوید .

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما همراهان