سلام و عرض ادب خدمت شما
در ادامه آموزش های بازاریابی در خدمت شما دوستان عزیز هستیم با یک مورد دیگر در این زمینه.در این آموزش میپردازیم به بررسی جامع و کامل بازاریابی محتوا که یکی از ارکان بسیار حرفه ای و بزرگ در بازاریابی است.این نوع بازاریابی یکی از بهترین روش هاست و استفاده زیادی نیز دارد که در ادامه به صورت کامل با آن آشنا میشویم

دوستان عزیز مدت هاست که اساتید بزرگ بازاریابی در دنیا و در کسب و کار های مختلف، محتوای مفید و مرتبط با کسب و کار شما را بعنوان هسته استراتژی بازاریابی در کسب و کار شما می دانند.حال با توجه به نظریات آنان نقش بازاریابی محتوا در استراتژی های بازاریابی کسب و کار ها نقشی غیر قابل انکار است و اگر شما هنوز اینکار را شروع نکرده اید بدانید که بزودی از قافله تجارت خود عقب خواهید ماند

حال شما دوستان باید توجه کنید که امروزه مشتریان کسب و کار شما از دنیای بازاریابی سنتی در تمامی موارد دوری می کنند.دوستان عزیز در نظرسنجی هایی که صورت گرفته است آنها از ضبط ‌کننده‌های دیجیتال DVR استفاده می‌کنند تا تبلیغات تلویزیونی را نبینند و اصلا دوست ندارند که ببینند و اغلب به تبلیغات رسانه های مختلف اعم از بیلبوردها، مجله‌ ها و… اعتنایی ندارند و در صورتی که شما توجه نیز کرده باشید میدانید که بسیار در جست‌وجوی آنلاین و گشت و گذار در اینترنت زبردست شده‌اند طوری که می‌توانند به اطلاعات مورد نظر خود بدون توجه به بنرها و مطالب نامرتبط دسترسی پیدا کنند.

دوستان عزیز در این برهه از زمان مطمئن هستم شما و همه بازاریابان و همه مدیران کسب و کار ها باتدبیر خود در این زمینه این را دریافته اید که بازاریابی و تبلیغات سنتی روز به روز کارایی خود را از دست می دهند و حتماً باید راه بهتری وجود داشته باشد و اینگونه بازاریابی محتوایی پا به عرصه ی ظهور نهاد و در میان بازاریابان و مدیران کسب و کار ها جای خود را باز کرد.

حال در ادامه بهتر است از این دید سطحی دوری کنیم و کمی عمیق تر به این نوع بازاریابی بپردازیم:

دوستان عزیز همانطور که ممکن است بدانید بازاریابی محتوایی یک تکنیک بازاریابی برای ایجاد و توزیع محتوایی مرتبط و ارزشمند با یک کسب و کار و تجارت است به منظور جذب، به دست آوردن مخاطب وایجاد تعاملی تعریف شده و قابل فهم با آنها، که با هدف جذب مشتری و در نهایت سودآوری انجام می گیرد. هدف بازاریابی محتوا جذب و حفظ مشتری به وسیله ی ایجاد وانتقال مداوم مطالب مرتبط و ارزشمند با قصد تغییر و یا بهبود رفتار مصرف کننده است.

بازاریابی محتوا در یک کسب و کار یک فرایند مداوم است که به بهترین وجه استراتژی های بازاریابی مختلف را یکپارچه می کند، و تمرکز آن در مالکیت رسانه ها است نه اجاره ی آن رسانه ها برای گفتن حرف ها و سخنان خود. دوستان عزیز شما باید بدانید که اساساً بازاریابی محتوا هنر برقراری ارتباط با مشتریان است بدون اینکه کالایی به آنها فروخته شود یعنی شما با یک کاربر ارتباط برقرار کنید که این ارتباطی پایدار باشد قبل از اینکه کالایی را به آن ها بفروشید.

مورد دیگری که وجود دارد این است که بازاریابی محتوا، یک بازاریابی بدون توقف است. در بازاریابی محتوا به جای عرضه تهاجمی محصولات یا خدمات در یک کسب و کار، اطلاعات را به خریداران خود عرضه می کنید و در واقع آنها را هوشمندتر و داناتر می‌سازید و آن ها با استفاده از ان اطلاعات تصمیمات خود را میگیرند. ماهیت استراتژی محتوایی باور این است که اگر به خریداران اطلاعات منسجم، مداوم و ارزشمند ارائه کنیم، در نهایت آنها با انتخاب محصول ما و وفاداری، به ما پاداش خواهند داد.

در ادامه همراه من باشید دوستان عزیز