با سلام و عرض ادب به شما دوستان محترم ، حالتون که خوب هست ؟ بسیار خوشحالیم که با اموزش جدیدی از وردپرس در خدمت شما دوستان عزیز هستیم . وجود فرم تماس برای برقراری ارتباط کاربران با شما یک امر ضروری می باشد و شما باید سعی کنید از بهترین افزونه های وردپرس برای ایجاد فرم تماس در وب سایت خود استفاده کنید . در این آموزش وردپرس برای شما افزونه ای معرفی می کنیم که با استفاده از ان بتوانید برای وب سایت خود یک فرم تماس حرفه ای ایجاد کنید . پس ادامه ی اموزش را از دست ندهید .
آموزش افزونه Contact form builder در وردپرس

داشتن فرم تماس خوب یکی از مزیت های وب سایت می باشد زیرا کاربران هر وب سایتی تمایل دارند که با مدیران در ارتباط باشند از آنها سوالات خود را بپرسند و اگر شما در سایت خود فرم تماس برای کاربران تان در نظر نگیرید ، ممکن است که انها به وب سایت شما سر نزنند و میزان بازدید شما کم شود . برای ایجاد فرم تماس ، افزونه های بسیاری وجود دارد که حتما شما با انها آشنا هستید که در این اموزش من به معرفی یکی از این افزونه ها می پردازم و شما می توانید آن را دریافت کنید و در سایت خود نصب نمایید و برای برقراری ارتباط با کاربران تون استفاده نمایید .
دانلود افزونه Form Builder
فایل افزونه را از لینک بالا دانلود کنید و در سایت خود نصب نمایید و با فعال سازی افزونه وردپرس به تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید و وقتی افزونه را فعال کردین می توانید گزینه ی Cform builder را در پنل خود مشاهده نمایید که با کلیک بر روی این گزینه می بینید که خود دارای زیر منوهای متعددی می باشد که در اینجا به بررسی مهم ترین آنها می پردازیم :

تنظیمات Manager :
در این بخش نمونه هایی از فرم تماس را ایجاد شده و برای مشاهده ی کاربران به عنوان نمونه قرار داده است و اگر شما می خواستید احیانا از این مدل فرم تماس استفاده کنید می توانید انتخاب نمایید و شما در این صفحه دو گزینه ی shortcode و php function را مشاهده می کنید که به شما امکان استفاده فرم تماس را در برگه ها و یا قالب وردپرس سایت تون را می دهد ، شما می توانید یکی از این فرم ها را به دلخواه انتخاب نمایید و بر روی edit کلیک کنید تا به صفحه ی تنظیمات ان بروید ، وقتی به صفحه ی تنظیمات فرم تماس رفتید ، برای انجام تنظیمات اولیه و اصلی فرمی که می خواهید ایجاد شود باید بر روی گزینه ی form options کلیک نمایید که در صفحه ی جدید شما سه تب برای انجام تنظیمات ان می بینید که در اینجا به توضیح هر یک از آنها می پردازیم :

تب اول : General options
در این تب شما با ۴ گزینه پیشرو هستید که در گزینه ی اول ، تنظیمات مربوط به انتشار فرم می باشد و گزینه ی دوم از شما سوال می پرسد که آیا می خواهید اطلاعات مربوط به تماس در پایگاه داده سایت تون ذخیره شود یا نه و اگر این اطلاعات از نظر شما مهم می باشد می توانید اجازه ذخیره سازی را بدهید و در گزینه ی سوم هم پوسته مورد نظر برای فرم تماس را مشخص کنید که برای شما لیستی را قرار داده است و می توانید انتخاب نمایید و برای مشاهده ی پیش نمایش این تم شما می توانید گزینه ی preview را بزنید و پیش نمایش آن را ببینید و در گزینه ی چهارم شما می توانید در کنار گزینه هایی که برای فرم تماس خود قرار داده اید و پر کردن آن توسط کاربران ضروری می باشد کاراکتر ستاره را قرار دهید .

تب دوم : Email options
در این تب شما باید اطلاعات مربوط به فرستنده و گیرنده را وارد نمایید و کامل کنید ، که با بررسی آن مشاهده می کنید که تنظیمات ساده ای دارد .

تب سوم : Action after submission
در این بخش شما تعیین می کنید که کاربران پس از ارسال پیام برای شمل چه پیامی را از سیستم دریافت کنند و متن پیام خود را وارد کنید .

و در نهایت این تغییرات را انجام دهید و آنها را ذخیره سازی نمایید و با ذخیره سازی تغییرات شما مستقیما به صفحه ی تنظیمات افزونه فرم تماس می روید و سپس به ادامه ی تنظیمات و پر کردن فیلدها بپردازید !!!! و شما می توانید تمامی فیلدهای این صفحه را تغییر دهید و جابجا کنید و می توانید فیلدهایی را که نمی خواهید غیر فعال سازید و فقط لازم که تیک گزینه ی مورد نظر را بردارید تا غیر فعال شود و پس از انجام این تنظیمات و ذخیره سازی ان ، می توانید نتیجه را مشاهده کنید .

حال برای این که شما بتوانید این فرم تماس را در برگه ای از سایت و یا قالب وردپرس خود نشان دهید ؛ باید کد کوتاه فرم خود را در برگه ا از سایت قرار دهید و منتشر کنید و یا این که کد پی اچ پی آن را کپی کنید و در فایل های قالب وردپرس خود قرار دهید .

حال به گزینه ی بعدی که در تنظیمات افزونه در پنل وردپرس تون وجود دارد می پردازیم :
تنظیمات submission :
ابن بخش از تنظیمات افزونه مربوط به نسخه ی پرمیوم آن می باشد که شما می توانید نسخه پرمیوم را دریافت کنید .

تنظیمات BlockIP :
شما می توانید در این بخش آی پی هایی را که می خواهید بلاک کنید تا نتوانند برای شما پیامی را ارسال کنند .

تنظیمات themes :
در این بخش شما می توانید قالب های متعددی را مشاهده کنید که حتی امکان ویرایش آنها هم وجود دارد .

خب دوستان عزیز این هم از تنظیمات کامل گزینه های این افزونه وردپرس . امیدوارم که مورد استفاده ی شما عزیزان قرار گرفته باشد . با سری آموزش ها با ما همراه باشید .
با آرزوی موفقیت برای شما دوستان همراه