در ین قسمت می خواهیم User Friendly بودن یک سایت و تاثیرات آن را بر سئورا بررسی کنیم.
user friendly به معنای کاربری راحت تر است ، به این شکل که سایت شما برای بازدید کنندگان جذابتر از سایت های مشابه با محتوای مشابه باشد.
قبل از اینکه از این مرحله جلوتر بریم ، ازتون میخوام ذهنیات غلط خودتون رو درباره ی سئو از بین ببرید ، و با ذهن باز این مقاله رو بخونید.
هنوز هم کسانی هستند که فکر میکنند سئو در کلمات کلیدی ، خریدن بک لینک زیاد ، و… خلاصه میشود در صورت ای که موارد ای این چنینی هیچ نقش ای در سئو سایت شما ندارند.
خوب با توجه به تغییرات اخیر گوگل و اهمیت بیشتر اش به محتوا  که بیشتر هدف آن ها محتواست چراکه گوگل اسپایدر هاش رو طوری تربیت میکنه که مثل انسان ها فکر کنند.
و خوب هدف یک انسان در یک جستجو ، بدست آوردن متن و خواسته ی مورد نظرش است.
حال سایت هایی که دارای محتوای قوی تری ، تبلیغات کمتر ، استفاده درست از کلمات کلیدی ، لینک های سالم ، و.. باشند در صفحات نخست جای میگیرند.

۱٫کلمات کلیدی مهم متن اتون رو در Headline صفحه جای دهید.

این کلمات کلیدی باید به طور دقیق موضوع اصلی مطلب شما را توضیح دهد.
ترجیحا سعی کنید این کلمات رو داخل تگ H1 قرار بدهید ، و از اضافه کردن کلمات اضافه پرهیز کنید!

* طبق برسی های انجام شده ، هنگامی که مردم یک صفحه اینترنت ای رو باز میکنند ، در اولین نگاه به بخش heading و بالای صفحه دقت میکنند.
پس به این صورت با حتی یک نگاه میتونید مخاطب رو جذب کنید.

۲٫برای کلمات کلیدی مهم متن از ، فونت bold استفاده کنید.

​یکی دیگر از راه هایی که نشون دهنده ی متن مهم در صفحه به موتور های جستجو و انسان ها است ، استفاده از متن bold شده برای کلمات بسیار مهم در متن میباشد.
البته سعی کنید استفاده ی بیش از حد نکنید چرا که هرچه تعداد این کلمات بیشتر باشد ، مخاطب شما سردرگم شده و حتی موتورهای جستجو نیز ممکن است شما را متقلب در نظر گیرند.

* استفاده از متن کج (Italic) نیز میتونه در مهم جلوه دادن یک متن خاص موثر باشه.

۳٫از لیست های Bullet شده استفاده کنید.

موتورهای جستجو علاقه ی بسیار زیادی به این نوع متن ها که به صورت گلوله ای (Bulleted) هستند ، نشون میدند چرا که فکر میکنند اهمیت بسیار بالای در متن دارند. (انسان ها نیز مشابه فکر میکنند اگر نه چرا کسی باید یک متن رو به صورت گلوله ای بنویسه؟)

* یک قانون نانوشته در مورد این گونه متن ها این است که استفاده ی بیش از حد و لیست های طولانی باعث سردرگم کردن خواننده و از ارزش افتادن اون توسط موتور های جستجو میشه ، پس فقط و فقط وقتی از این نوع متن استفاده کنید که احساس نیاز میکنید.

۴٫از کلمات کلیدی درست به جای ادامه ی مطلب استفاده کنید.

حتما بارها با اینگونه سایت ها برخورد کردید که از شما میخواهند برای خواندن ادامه یک مطلب بر روی “ادامه ی مطلب” کلیک کنید.
خوب توصیه ی ما به شما این است به جای این واژه از کلمات کلیدی درست و مرتبط با متن استفاده کنید چراکه هم برای بازدید کنندگانتان و هم برای موتور های جستجو این مورد جذاب تر است.

۵٫عنوان ایی مناسب انتخاب کنید.
تگ Title یکی از مهمترین تگ های قابل توجه در صفحه میباشد ، چرا که هم برای موتورهای جستجو و هم برای خوانندگان شما اهمیت زیادی دارد.
Title یا سرتیتر صفحه باید حداقل بین ۳۰ تا ۴۰ کاراکتر باشد ، و البته بیشتر از ۷۰ نباشد چرا که دیگر هیچ موتور جستجویی Crawl نخواهد کرد.
همچنین عنوان مطلب شما باید معرف کامل ای از مطلب شما باشد ، طوری که بازدید کننده بتواند تشخیص دهد که آیا این صفحه ، صفحه ی مورد نظر من هست یا نه؟

۶٫عکس هاتون رو بهینه کنید.
سایت های بسیار کمی به خصوص در ایران هستند که قبل از قرار دادن عکس در سایت اون رو بهینه کنند ، که از هر جهت کاری اشتباه است.
بهینه سازی عکس در صفحات وب ، کم شدن حجم صفحه ، و سریع تر لود شدن پیج رو به همراه دارند.
سعی کنید بیشتر از فرمت png برای عکس های سایتتون استفاده کنید ، همچنین برای کم کردن حجم عکس نیز میتونید از نرم افزار های مخصوص مثل Photoshop استفاده کنید.
* قرار دادن alt برای عکس ها رو نیز فراموش نکنید ، میتونید از کلمات کلیدی متن یا کلمه ای که عکس رو شرح بده استفاده کنید.

۷٫ساختار قوی برای لینک های داخلی تان ایجاد کنید.
هنگامی که در یک وب سایت تمامی لینک ها و بخش های سایت به طور منطقی (Logical) به یک دیگر مرتبط باشند ، موتورهای جستجو اهمیت زیادی برای سایت قائل میشوند ، چرا که هر بخش به بخش دیگر مربوط است و هر کدام توضیح دهنده ی یک مطلب یا قسمت خاص هستند.
و این اهمیت سایت رو بالا میبره ، البته در CMS ها این موضوع رعایت شده ، فقط رعایت یک سری نکات و قرار دادن بخش های مهم در صفحات قالبتون میتونه سطح این کار رو ارتقا بده.

۸٫از تبلیغات کمتر استفاده کنید.
خوب قبلا راجع به این موضوع بارها صحبت کردیم و فکر نمیکنم توضیح بیشتری لازم باشه فقط همین رو مجددا ذکر میکنم که یکی از سایت های که پاندای گوگل با اون ها برخورد شدید ای میکنه ، سایت های دارای ادز و تبلیغات زیاد هستند.
علاوه بر اون تبلیغات زیاد از دید بازدید کننده ی شما نیز جالب نیست ، چرا که محتوای شما کم رنگ میشود ، سرعت لود سایت بالا میره ، و مخاطب سردرگم میشه ، برای همین معمولا وقتی بازدید کنندگان با چنین سایت هایی برخورد میکنند پس از گذشت چند ثانیه بدون نگاه به کل پیج ، سایت رو ترک میکنند.