Rapidleech” اسکریپتی رایگان است بر روی سرور , که قابلیت انتقال و دانلود فایل را از سایتهای اشتراک فایل “Share” دارد. همانند: “rapidshare.com” , “megashare.info” , “hotfiles.com” و ….

“Rapidleech” بدین صورت عمل می کند , که  پس از دریافت لینک از سایت اشتراک , آنرا به سایت خود منتقل و به لینک مستقیم تبدیل می نماید.در نتیجه این عمل , سرعت دانلود بالا رفته و لینک قابلیت “Resume” پیدا می کند.

حال باید بدانیم برای استفاده از “Rapidleech” باید چگونه عمل کنیم؟
باید بدانید که این اسکریپت تنها با آپلود کردن فایل ها با روی سرور قابل دسترسی است و هیچ نیازی به نصب کردن ندارد. و همچنین استفاده زیادی از منابع سرور دارد.
برای “Rapidleech” , نیاز به هاستی با قابلیت “php” دارید که تنظیمات آن به شرح زیر باشد:

– “output_buffering” خاموش باشد تا وضعیت دانلود به شما نمایش داده شود.
– “cURL suppor” فعال باشد تا بتوانید لینک ها را بررسی کنید.
– “memory_limit” بیش از ۱۰۰ مگابایت باشد تا برای دریافت فایل های حجیم به مشکل بر نخورید.
– “allow_url_fopen” روشن باشد.
– “allow_call_time_pass_reference” اگر روشن باشد,خطاهای احتمالی را کاهش می دهد. اما اگر هم نبود, مشکلی پیش نخواهد آمد.
– “fsockopen” فعال باشد که میتوانید این فعال بودن را با “phpinfo()” بررسی نمایید.
– “safe_mode” خاموش باشد. اگر فعال بود باید تغییراتی را روی فایلهای “php” بوجود آورید.

“Rapidleech” دارای ورژن های مختلفی همانند “eqbal” , “the only mod” و “mod ideonk” است . اولین و اصلی ترین ورژن آن “(Rapidleech)، eqbal” می باشد. سایر ورژن ها مد هایی از ورژن اصلی هستند که امکانات را افزایش می دهند.

لینک های مستقیم, لینک هایی هستند که وقتی روی آنها کلیک می کنید, بدون باز شدن صفحه جدید و یا تبلیغات , شروع به دانلود خواهند کرد. که توسط نرم افزارهایی چون “DownloadManager” این دانلود صورت می گیرد.

برخی لینک ها قابلیت “Resume” دارند. این قابلیت بدین معنی است که اگر در اواسط انجام دانلود , اینترنت کاربر قطع شد, دانلود “cancel” نخوهد شد.بلکه تا همانجا نگه داشته می شود تا وقتی دوباره اینترنت متصل گشت ادامه یابد.