گاهی اوقات شرکت ها متوجه می شوند که حجم بالایی از فعالیت روی وب سرورهایشان است.این یکی از مسائل پایه ای برای هر نوعی از وب سرورها بوده که بتوانند به میزان بالایی از درخواست ها ،در زمان مشخص، پاسخ دهند. IIS شامل feature هایی بوده که می توانند به هرچه بهتر خدمات رسانی کمک کنند.

– Static Content Compression پروتکل HTTP روشی را فراهم می کند که توسط آن صفحات وب ایستا (static webpage) مانند فایل های HTML ، قبل از اینکه به مرورگر کلاینت ارسال شود، می توانند فشرده شوند. مرورگرها اطلاعات را از حالت فشرده خارج کرده نمایش می دهند. این روش می تواند بطور چشمگیری استفاده بیش از حد پهنای باند را با حداقل میزان عملکرد CPU روی کلاینت و سرور کاهش دهد. اغلب IIS می تواند محتوای ایستایی را که به آن مراجعه شده در memory ذخیره کرده تا عملکرد و قابلیت وب سرور را افزایش دهد. بطور پیشفرض این feature فعال بوده و اگر مرورگر کاربران پشتیبانی کند، بطور خودکار کار می کند.

– Dynamic Content Compression به دلیل اینکه محتوای پویا (dynamic content) گاهی اوقات برای هر درخواست تغییری روی وب سرور ایجاد می کند، میزان overhead پردازش برای فشرده سازی اطلاعات می تواند مهم باشد. بصورت پیشفرض این گزینه غیرفعال است، ولی این کار می تواند به کاهش مصرف پهنای باند توسط برنامه های وب کمک کند.