۱ ) از مهمترین موارد در پیدا شدن سایت ها توسط موتور های جستجو انتخاب نام مناسب برای سر صفحه ها می باشد (Page Title) سر صفحه یا پیج تایتل همان عبارتی است که هنگام بارگذاری یک صفحه ی اینترنتی در نوار آبی بالای جستجوگرها یا همان اکسپلور ها (Explorers) نشان داده میشود. همچنین این عبارت با فونت بولد و رنگ متفاوت (معمولاً آبی) در ابتدای نتیجه ی جستجو نمایش داده میشود. پس در انتخاب آن کمال دقت را به خرج دهید .

این نام در برچسب های HTML نوشته می شود و البته اغلب نرم افزار های طراحی وب سایت قابلیت درج این عبارت در محیط گرافیکی را فراهم می آورند. توجه داشته باشید که همه ی صفحات شما دارای سر صفحه متناسب با مطالب صفحه  باشند و از درج سر صفحه های تکراری برای صفحات مختلف پرهیز کنید.

به سر صفحه بیشتر به صورت یک کلمه ی کلیدی نگاه کنید و در انتخاب آن سعی کنید از عباراتی استفاده کنید که فکر می کنید کاربران برای پیدا کردن مطلب مورد نظرشان آن عبارت را در موتور های جستجو وارد خواهند کرد. سعی کنید این عبارت زیاد طولانی نباشد و توجه داشته باشید که حد اکثر طول مجاز برای آن ۶۹ کاراکتر است.

۲ ) همشه برچسب های توضیحات صفحه و کلمات کلیدی را با دقت و وسواس زیاد پر کنید. (Page Description و Page Keyword) الگوریتم موتور های جستجو به گونه ای طراحی شده اند که پس از سر صفحه به سراغ برچسب های توضیحات صفحه و کلمات کلیدی میروند (به مجموعه ی برچسب های سر صفحه ، توضیحات و کلمات کلیدی متا تگز Meta Tags گفته می شود. این برچسب ها داخل کد HTML صفحات و در قسمت هدر (Header) نوشته می شوند. توضیحات صفحات را با جملات ساده و توضیحی درباره ی محتوای صفحات خود بنویسید. در این جملات از چند کلمه ی کلیدی استفاده کنید اما هرگز این بخش را با کلمات کلیدی انباشته نکنید. برای هر صفحه توضیحات مربوط به همان صفحه را به طور اختصاصی بنویسید. توجه داشته باشید که کاراکتر های این بخش نباید بیش تر از ۲۰۰ عدد باشد.

همواره توجه داشته باشید که کلمات کلیدی که در تایتل و توضیحات صفحه استفاده میکنید در داخل صفحاتتان نیز در اوایل صفحه گنجانده شده باشند.

۳ ) بخش کلمات کلیدی را نیز با مجموعه ای از کلمات کلیدی مورد نظر خود که به مطالب صفحاتتان مربوط است پر کنید. به شما پیشنهاد می کنم که برای پر کردن متا تگ های سایتتان به سایت های رقیبانتان (سایت هایی که در زمینه ی کاری شما فعالیت دارند و شما ترجیح می دهید بالاتر از آنها قرار بگیرید) بروید و از آنها ایده بگیرید . برای این کار وقتی صفحات بارگذاری شد در وسط صفحه کلیک راست کنید و گزینه ی View Sorce را بزنید و در داخل کد های HTML تگ ها را بخوانید.

در پایان این نکته را هم یاد آوری می کنم که می توانید برای حصوی اطمینان از اینکه تگ های سایت خود را به طور استاندارد پر کرده