سلام دوستان امیدوارم حال همگی  شما خوب بوده  باشه, امروز هم دوباره با آموزش mvc درخدمتتون هستم. امروز میخوام در مورد   EF Database First با ASP.NET MVC تغییر دیتابیس صحبت کنم

با استفاده از MVC ،Entity Framework و  ASP.NET Scaffolding می توانید یک برنامه ی وب ایجاد کنید که یک اینترفیس برای دیتابیس موجود ارائه می دهد. این مجموعه آموزش به شما نشان می دهد که چگونه به طور خودکار کدی تولید که کاربرها را قادر به نمایش، ویرایش، ایجاد ویا حذف داده ای کنند که در جدول دیتابیس وجود دارد. کد تولید شده با ستون ها در جدول دیتابیس مطابقت دارد.

این بخش از مجموعه به ساخت یک آپدیت در ساختار دیتابیس و انتشار آن تغییر در برنامه ی وب تمرکز می کند.

افزودن ستون

اگر شما ساختار یک جدول را در دیتابیس خود آپدیت کنید، لازم است مطمئن شوید که این تغییر در مدل داده، ویوها و کنترل کننده ها پخش شده است.

برای این آموزش یک ستون جدید به جدول Student اضافه خواهید کرد تا نام مستعار دانش اموز را ثبت کنید. برای افزودن این ستون پروژه ی دیتابیس را باز کرده و سپس فایل Student.sql  را باز کنید. از طریق طراح یا کد T-SQL، ستونی به نام MiddleName اضافه کنید که یک NVARCHAR50 می باشد و مقادیر NULL را مجاز می داند.

با شروع پروژه ی دیتابیس خود (یا F5)، این تغییر را در دیتابیس داخلی به کار بگیرید. فیلد جدید به جدول اضافه می شود. اگر آن را در SQL Server Object Explorer ندیدید روی دکمه ی Refresh  در پین کلیک کنید.

ستون جدید در جدول دیتابیس وجود دارد، اما به درستی در جدول گروه مدل داده موجود نمی باشد. شما باید مدل را آپدیت کنید تا ستون جدید خود را وارد کنید. در فولدر  Modelsفایل ContosoModel.edmx  را ابز کرده تا نمودار مدل را نمایش دهید. توجه داشته باشید که مدل Student حاوی پراپرتی MiddleName نمی باشد. در بخشی از طراحی سطح کلیک راست کرده و Update Model from Database را انتخاب کنید.

در آپدیت ویزارد، تب Refresh  و جدول Student  را انتخاب کنید.

روی Finish کلیک کنید.

پس از اینکه فرایند آپدیت تمام شد، نموداردیتابیس دارای پراپرتی جدید  MiddleNameمی باشد. فایل ContosoModel.edmx  را ذخیره کنید. شما باید این فایل را در پراپرتی جدید ذخیره کنید تا در گروه Student.cs  پخش شود. اکنون شما دیتابیس و مدل را آپدیت کرده اید.

متاسفانه ویوها هنوز دارای پراپرتی جدید نمی باشند. برای آپدیت کردن ویوها دو گزینه دارید – می توانید با افزودن دوباره scaffolding برای گروه Student ویوها را دوباره نولید کنید، یا می توانید به طور دستی پراپرتی جدید را به ویوهای موجود خود اضافه کنید. در این آموزش شما scaffolding را دوباره اضافه خواهید کرد، زیرا هیچگونه تغییری به ویوهای تولید شده ی خودکار، اعمال نکرده اید. وقتی تغییراتی رابه ویوها اعمال کردید و نمی خواهید آن تغییرات از بین بروند، ممکن است افزودن پراپرتی به طور دستی را بررسی کنید.

برای اینکه مطمئن شوید ویوها دوباره ایجاد شده اند، فولدر Students را زیر Views حذف کرده و StudentsController را حذف کنید. سپس روی فولدر Controllers کلیک راست کنید و چارچوب را برای مدل Student اضافه کنید. دوباره کنترل کننده را StudentsController نام گذاری کنید. OK را انتخاب کنید. اکنون ویو دارای پراپرتی MiddleName می باشد.

در بخش بعدی کدی را اضافه خواهید کرد تا ویو را برای نشان دادن جزئیات در مورد ثبت یک دانش آموز نشان دهید.

سلامت باشید..