۷ پلاگین جاوا اسکریپت برای آپلود فایل به صورت آژاکس

jQuery File Upload’
امکان آپلود چندگانه، درگ و قرار دادن، نوارهای اعلام فرایند و پیش نمایش فایل‌های آپلودی از جمله ویژگی‌های این پلاگین است. از cross-domain پشتیبانی می‌کند. همچنین، امکان توقف و ادامه هم برای آپلود فایل‌های با حجم بالا وجود دارد. امکان تغییر سایز تصاویر هم از جمله ویژگی‌های جالب این پلاگین است. با تمام پلتفرم‌های سرور مانند PHP, Python, Ruby on Rails, Java, Node.js, Go و… سازگاری دارد. در واقع از HTML استاندارد پشتیبانی می‌کند.

Pixelcone Fileuploader
این پلاگین از سیستم (api (application programming interface مربوط به HTML5 بهره می‌برد که امکان آپلود آژاکس و درگ و قرار دادن را فراهم می‌کند. همچنین از تگ iframe در html هم پشتیبانی می‌کند. اشکال متفاوتی برای آپلودهای چندگانه ایجاد می‌نماید.

Ajax Upload
این پلاگین از XHR برای آپلودهای چندگانه استفاده می‌کند که دارای نوار فرایند +FF3.6 و Safari4+ و Chrome و همچنین به تگ iframe پنهان در دیگر مرورگرها باز می‌گردد. می‌تواند تجربه‌ی خوبی برایتان ایجاد کند. از درگ و قرار دادن هم پشتیبانی می‌کند.

Plupload
سازنده‌ی ادیتور فو‌ق‌العاده TinyMCE، این پلاگین را نیز برای کاربران آورده است. امکانات خوبی همچون، محدودیت حجم، درگ و قرار دادن، تغییر سایز تصاویر، نوار فرایند و… را نیز داراست.

Uploadify
یک پلاگین خوب هم برای HTML و هم برای FLASH که دارای امکاناتی مانند آنچه در موارد بالا ذکر شد، می‌تواند کمک زیادی به وب‌سایت شما بکند.

Ajax File Upload
این پلاگین، ورژن دست‌کاری شده‌ی Ajaxupload است. برای استفاده‌ی معمولی خوب است. البته کمی قدیمی است و از HTML5 پشتیبانی نمی‌کند.

jQuery FileDrop

از HTML5 استفاده می‌کند تا فایل‌ها را از دسکتاپ به مرورگر دراگ کند. همچنین برای هر فایل آپلودی، url خاص خود را می‌گذارد.