وردپرس سیستمی جهانی رو به پیشرفته و کاربرانش هم رو به افزایش! در نگاه اول شاید کار با وردپرس ساده باشه و این طور هم هست،ولی همیشه نکاتی وجود داره که افراد یاد بگیرن و در بهبود وردپرس اون رو به کار بگیرن.قوانینی که امروز توضیح می دیم ارتباطی تنگاتنگ با بهینه سازی سایت داره.

به علاوه اگه شما صاحب  سایت تجاری هستید و از راه وردپرس کسب درآمد می کنید،مطالعه این مقاله رو شدیدا توصیه می کنیم!

آموزش سئو وردپرس:۴ قانون وردپرس جهت بهینه سازی سایت

۴ قانون رو گام به گام بررسی می کنیم.

 

قانون اول: استفاده از P ( و نه p)  دربخش  Press از واژه WordPress

شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده باشید ولی استفاده از p بزرگ در وردپرس یکی از نکات کلیدی وردپرسه که جامعه وردپرس به اون توجه داره.وردپرس به صورت خودکار اشتباهات اسپلینگ رو اصلاح می کنه .

اهمیت این موضوع در بهینه سازی سایت شما مشخص می شه.اگه در سایتتون نیاز دارید که از نام وردپرس زیاد استفاده کنید،(نام انگلیسی) در استفاده از شکل صحیح حروف دقت داشته باشید و به بزرگی و کوچکی حرفو توجه کنید.

قانون دوم:از واژه WordPress  به هیچ عنوان در دامین استفاده نکنید.

شاید شما قصد داشته باشید سایتی رو در راستای توسعه وردپرس و اموزش اون راه اندازی کنید و بعد از مطالعه مقاله هایی مرتبط با سیو و بهینه سازی این تصور رو داشته باشید که چون باید نام سایت  دامین با محتوا هماهنگ باشه پس استفاده از نام وردپرس ضروریه.

تصور شما کاملا غلطه!

وردپرس جامعه ای بزرگ داره و کاملا اوپن سورسه.به زبان دیگه عام المنفعه طراحی شده و رایگانه.استفاده از نام وردپرس تنها برای بنیاد وردپرس و سایت اصلی وردپرس مجازه.

اما راهی که وجود داره اینه که از سرواژه های وردپرس استفاده کنید.با سرچ ساده ای درباره وردپرس می تونید دامین های زیادی رو ببینید که دامین اونا ترکیبی از نام وردپرس و نام دلخواهشونه.به عنوان مثال اغلب سایت ها از wp در انتهای نامشون استفاده می کنن.

قانون سوم:توجه در استفاده از لوگو وردپرس

لوگو اصلی وردپرس شامل w هست که اطرافش دادایره ای سفید یا طوسی خاکستری وجود داره.طول w باید بلند باشه و کاملا در انتها نشخص باشه.اغلب افراد دست به طراحی لوگو ی وردپرس به صورت سلیقه ای می زنن و یا در لوگو ی سایتشون بخشی از لوگوی اصلی وردپرس رو استفاده می کنن.به نمونه ی زیر توجه کنید:

 

 

 

هنگام استفاده از لوگو دقت داشته باشید که مشابه با عکس بالا (خوب) باشه.در طراحی لوگو ها هم به طول w که از سمت راست ادامه پیدا کرده توجه کنید.

 

قانون چهارم:استفاده از لوگوی پیش فرض وردپرس

وقتی که از لوگوی وردپرس استفاه می کنید ،توصیه می شه که از  پالت رنگ های اصلی استفاده کنید و یا با پالت  رنگ های اصلی لوگو وردپرس،لوگو جدیدتون رو طراحی کنید.