ممکن است در حال حاضر برای بازاریابی آنلاین فعالیت هایی در وبلاگ ها، تویتر و یا فیس بوک انجام داده باشید. اما تا به حال فکر کرده اید که این نوع بازاریابی اینترنتی چقدر در وب سایت و کسب و کار اینترنتی شما تاثیرگذار بوده است! یکی از راه هایی که شما می توانید این موضوع را بررسی نمایید، استفاده از tabها در پایین صفحه وب سایت تان و ارتباط این tab ها با یکدیگر و یا تغییر در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی اتان می باشد.

به طور کلی اگر به دنبال تاثیرات مثبت بازاریابی شبکه های اجتماعی در کسب و کار خود هستید، در مورد اتفاقاتی که برای نام تجاری اتان می افتند بحث و گفتگو کنید و یا اینکه به آنچه مشتریان شما فکر می کنند بیاندیشید؛ باید بدانید که برخی ابزارهای مفیدی هستند که می توانید از آنها برای بررسی بازاریابی اینترنتی استفاده نمایید. من از چندین ابزار برای بررسی نتایج بازاریابی شبکه های اجتماعی بر روی کسب و کار اینترنتی خود استفاده کردم. اما ۳ تا از بهترین آنها عبارتند از:

 • Google blog search

  من عاشق این ابزار جستجوگر گوگل هستم تا توسط آن دریابم که چه اتفاقی برای نام تجاری شرکتم در دنیای بازاریابی شبکه های اجتماعی می افتد و البته راه های مشخصی برای انجام این کار وجود دارد. Google blog search به ما اجازه می دهد تا نوع کلمه کلیدی مورد نظرمان، نام و نام شرکت و… را تایپ کرده و نتایج جستجو بر اساس مطالب ارسال شدهء وبلاگها را بررسی نماییم.من استفاده از این ابزار را دوست دارم زیرا به راحتی به مواردی مفید اشاره می کند و می توانیم بررسی نماییم که کدامیک از نوشته های وبلاگم در کدامیک از وبلاگ های دیگر همزمان ارسال شده است.

 • Klout

  این ابزار فوق العاده برای ردیابی در تویتر می باشد. می توان شرح مختصری از نتایج klout را گرفت و همچنین نظارت بر نتایج این ابزار و به روزرسانی آن بسیار ساده می باشد. این ابزار در تویتر است بنابراین بر اساس اقدامات شما و بازاریابی شما در شبکه اجتماعی تویتر نتایج آن را بررسی می نماید.این ابزار همچنین شاخص خوبی برای تشخیص میزان نفوذ واقعی شما و یا عدم تاثیر مفید بازاریابی اینترنتی توسط شبکه های اجتماعی شما می باشد.

  Twitter search

  من می توانم از تابع جستجوی تویتر برای پیدا کردن خبرهای تویت شده در مورد خودم، نام تجاری و محصولات و خدمات شرکتم را پیدا کنم. این ابزار می تواند برای پیدا کردن شخصی که در مورد شما و کسب و کارتان نظر داده است، بسیار مفید می باشد.

  من هم دوست دارم بدانم که چه کسی دربارهء نام تجاری ام تویت کرده است. این یک راه بسیار ساده و عالی برای ادامهء گفتگو با این افراد مورد نظر بوده و همچنین می توانید امیدوار باشید که از آنها می توانید حامی برای نام تجاری اتان بسازید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حامیان نام تجاری اتان می توانید به مقاله ای که در تویتر به نام “طرفداران برند شما” وجود دارد، توجه فرمایید. این ابزارها تنها چند معیار برای بررسی و تجزیه و تحلیل بازاریابی شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر روی کسب و کار آنلاین می باشد. بسیار مهم است که از این ابزارها استفاده کنید زیرا برای نام تجاری شما و شناسایی راهکارهای موفق بازاریابی آنلاین مفید خواهد بود.

  به هر حال این سه ابزار به نظر من مفید واقع آمده است اما ابزارهای زیاد دیگری هم هستند که برای بررسی میزان تاثیرگذاری وبازاریابی شبکه های اجتماعی وجود دارد که باید آنها را امتحان نمایید. اگر قبلاً از این ابزارها استفاده نکرده اید، حتماً این کار را انجام دهید و اجازه دهید ما هم نظرات شما را بدانیم که آیا از ابزارهای مفید دیگری برای بررسی بازاریابی آنلاین استفاده کرده اید!