چگونه وب میل های خود را چک کرد

بسیار بعید است کسی در اینترنت باشد اما ایمیل یاهو، هات میل، لایو و یا جی میل نداشته باشد. در واقع اغلب کاربران ایرانی مانند سایر کاربران خارجی چند ایمیل عمومی و خصوصی دارند. اما این وب میل ها را چگونه چک کنیم؟
شما برای چک کردن ایمیل خود چه می کنید؟
مدام به ایمیل خود سر میزنید؟
از داخل مسنجر از وجود ایمیل جدید با خبر می شوید؟

اگر از کاربران جی میل هستید که باید خوشحال باشید زیرا این ایمیل امکان دسترسی کلاینتهای ایمیل مانند اوت لوک اکسپرس، اوت لوک، تاندردبرد و کلا” هر نرم افزار چک کردن ایمیل را به رایگان و با امنیت بی نظیر فراهم کرده است. در واقع شما هم به صورت POP3 و هم به صورت پیشرفته تر IMAP قادر به دسترسی به ایمیل جی میل خود هستید که دسترسی IMAP بهتر است زیرا به اسپم ها و … هم دسترسی کامل دارید.
راحت ترین راه برای جی میل استفاده از موزیلا تاندربرد است که محصول همان شرکت موزیلا است که فایرفاکس را هم میسازد. این برنامه رایگان و کم حجم است و می توانید از اینجا دانلود کنید.
وقتی اکانت می سازید این برنامه تشخیص بدهد جی میل است اتوماتیک برای شما IMAP را تنظیم میکند. البته باید داخل اکانت خود هم تنظیمی ساده انجام دهید که در اینجا در خلال آموزش POP3 توضیح داده ام.

اما یاهو و هات میل چنین دسترسی را فراهم نکرده اند. اما باز هم میتوانید با نرم افزارهای رایگان زیر از وجود ایمیل جدید خبردار شوید.

الف-اگر از فایرفاکس استفاده میکنید از افزونه WebMail Notifier کمک بگیرید. برای جزییات بیشتر اینجا بروید. گویا مدتی است افزونه های فایرفاکس هم توسط مخابرات بلوکه شده اند و باید با روشی دور بزنید.

ب-اگر از گوگل کروم استفاده میکنید از افزونه X-notifier کمک بگیرید. برای جزییات بیشتر اینجا بروید. گوگل اجازه دانلود به ایران نمی دهد و باید همانگونه که مستحضرید دور بزنید.

ج-اگر دوست دارید برنامه مستقل از مرورگر داشته باشید از برنامه DynAdvance Notifier کمک بگیرید. برای جزییات بیشتر اینجا بروید.