در ادامهء مباحث و آموزش هایی که در مورد ایجاد سایت تجاری با وردپرس در رجیران قرار دادیم, و نکاتی که در این مورد بررسی کردیم, در این مطلب قصد داریم تا افزونه هایی که در وردپرس به منظور راه اندازی یک تجارت الکترونیکی در بستر وردپرس وجود دارد,صحبت کنیم و این افزونه ها را به شما معرفی کنیم.
چهار بستر فوق العاده در تجارت با وردپرس

تجارت الکترونیک امروزه به یک پل ارتباطی قوی بین سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان محسوب میشه و همچنین وردپرس که گام بلند و محکمی را در این عرصه برداشته تا اینجا بسیار موفق عمل کرده است. چندی پیش دلایل مهم استفاده از وردپرس را در تجارت الکترونیک شرح دادیم، اما امروز قرار است بهترین پلتفرم های موجود در این حوزه را معرفی کنیم. به علاقه مندان در این حوزه پیشنهاد میکنم به هیچ وجه این مقاله را از دست ندهند!
پلتفرم Woocommerce

یکی از بهترین ها در عرصه ی تجاری ووکامرس می باشد که پلتفرمی رایگان به همراه تعداد قالب استاندارد برای راه اندازی وبسایت های تجاری و فروشگاهی است. این پلتفرم در وردپرس رتبه ی ۲ را از نظر دانلود به خود اختصاص داده است. مهم ترین اتفاقی که برای این پلتفرم می افتد پشتیبانی بسیار قوی آن توسط woo thems هست. البته نسخه ی پرمیوم این پلتفرم نیز موجود است که مسلما امکانات و پشتیبانی بهتری را شامل می شود.
ناگفته نماند که قدرت ووکامرس به خاطر وجود فراوان قالب و افزونه های آن است که در سایت های بسیار بزرگ و معتبر مانند تم فارست و … می باشد.
همانطور که گفتم ووکامرس به صورت رایگان در دسترس عموم قرار میگیرد و اگر شما میخواهید سایتی ساده و خوب داشته باشید میتوانید از همین نسخه ی رایگان آن نیز بهره مند بشوید در غیر این صورت اگر خواهان امکانات بیشتری هستید پیشنهادم این است که از نسخه ی پرمیوم آن استفاده نمایید.
صفحه افزونه
پلتفرم WP e-Commerce
این پلتفرم نیز به صورت رایگان و پرمیوم در اختیار کاربران قرار میگیرد و میتوانم بگویم اولین افزونه ی تجاری در زمینه ی تجارت الکترونیک در وردپرس بوده است که ضریب دانلود برای آن دو و نیم میلیون ثبت شده است و در ۵ سال گذشته از بهترین سیستم ها در امر تجارت الکترونیک در بین عموم محبوبیت خاصی داشته است.
در واقع میتوان گفت ووکامرس نمونه ی استاندارد شده ای از این پلتفرم است!
صفحه افزونه
پلتفرمJigoshop
این پلتفرم بر مبنای ووکامرس طراحی شده و به صورت منبع باز (open source) ایجاد شده است. این سیستم همچنان دارای قدرت است و یکی از بهترین ها در این عرصه در wordpress.org ثبت شده است!
پوسته ها و افزونه های بسیاری برای این بستر در نظر گرفته شده که در سایت های معتبر موجود است. صفحه ی پشتیبانی برای این پلتفرم در wordpress.org به صورت رایگان است و کاربران به راحتی می توانند مشکلات خود را حل نمایند.
صفحه افزونه
پلتفرمCart66 Lite
این افزونه و یا به اصطلاح پلتفرم نیز هم به صورت رایگان و هم به صورت نسخه ی پرمیوم در وردپرس موجود است.
متاسفانه تعداد قالب هایی که برای این پلتفرم موجود است بسیار محدودند و برای فعال سازی بخش های خرید و فروش و کار با آنها باید قسمت های متعددی را فعال نمایید و یا حتی در نهایت احتیاج به خرید نسخه ی پرمیوم دارید.
صفحه افزونه
انتخاب بهترین برای تجارت الکترونیک

زمانی که شما در فروم های وردپرس بیشتر دقیق می شوید می توانید به نتایج خوبی برسید! هر کاربری با توجه به نیاز خود یکی از این پلتفرم ها را بر میگزیند اما همچنان تعداد افرادی که از ووکامرس استفاده میکنند بسیار بیشتر هستند. به نظر شما این انتخاب می تواند نشانه ی قدرت و برتری باشد ؟
اگر شما افزونه و یا راه حلی به غیر از مطالبی که بالا گفته شد را سراغ دارید حتما با ما و دیگر عزیزان رجیران به اشتراک بگذارید.
پیروز وموفق باشید.