سلام کاربران گرامی حال شماخوبه ؟ امیدوارم که شاد باشیدو سلامت باشید.امروز در مورد اتصال سایت جوملا به بانک می آموزیم .باماهمراه باشید..
برای اتصال بانک به سایت ، شما باید قرارداد درگاه پرداخت اینترنتی با بانک مورد نظر خود داشته باشید.این فرارداد هزینه ای ندارد و صرفا مدارک برای بانک ارسال می شود . در حال حاضر اکثر بانک ها این امکان را به مشتریان خود ارائه می دهند ولی پیشنهاد ما به خاطر کیفیت و سرعت بهتر بانک ملت می باشد .

برای بانک ملت به آدرس:http://behpardakht.com/Acceptor_Request.aspx

برای بانک سامان به آدرس: http://samanepay.com/InternetPayment.aspx

برای بانک پارسیان به آدرس: http://www.pec.ir/Forms/News/ArticleViewer.aspx?ArticleId=18&ArticleType=1&Priority=5&ShowType=Desc

برای زرین پال به آدرس : https://de.zarinpal.com/users/register  (راهنمای استفاده از امکان زرین پال )

و برای سایر بانک به وب سایت اصلی آن بانک مراجعه نمایید .

*معمولا بانک ها برای انعقاد قرارداد اطلاعات سرور و تکنولوژی استفاده شده را درخواست می کنند .

بانک ها برای درخواست درگاه پرداخت اینترنتی خود، یکسری اطلاعات از شما می خواهند. در پاسخ به سوالات مطرح شده ، اطلاعات به شرح زیر تکمیل شود :

  • آی پی :  ۱۶۴٫۱۳۸٫۱۷٫۵۲
  • تکنولوژی : Microsoft .net
  • محل سرور: ایران
  • پشتیبان یا برنامه نویس سایت: رایانش ابری سپهر
  • شماره ی پشتیبان سایت: ۰۲۱-۴۷۶۲۳۰۳۰
  • دیتابیس : Microsoft SQL SERVER
  • نوع سرور: Microsoft windows Azure

پس از انجام مراحل فوق و انعقاد قرارداد، بانک مربوطه به شما نام کاربری و پسوردی ارائه می دهد که جهت اتصال سایت خود به بانک مورد نظر، به قسمت مالی> بانک ها رفته و بانک مورد نظر را انتخاب و  بر روی مشخصات حساب کلیک نمایید.

اطلاعات درخواستی را تکمیل و سپس ارسال نمایید. پس از وارد کردن این اطلاعات ، برای شما پین کدی به ایمیلتان ارسال می شود که حاوی کد فعال سازی می باشد. این کد برای امنیت سیستم و اینکه مطمئن شویم درخواست اتصال حساب از جانب خود شما ارسال شده ، نیاز است .

جهت فعال سازی کد مورد نظر بر روی گزینه ” فعال سازی” کلیک کنید.

پنجره ای نمایان می شود که کد فعال سازی ذکر شده را در این قسمت وارد کنید و سپس آن را تایید نمایید.

پس از این در صورتی که کد درست باشد در وضعیت آن بانک علامت تیک نمایش داده شده و وب سایت شما به بانک متصل شده است .

معمولا بانک ها برای بار اول درخواست می کنند که یک خرید ۱۰۰۰ تومانی به عنوان تست انجام دهید تا از همه ی مراحل پرداخت مطمئن شوید . برای این کار یک کالای ۱۰۰۰ تومانی برای تست ایجاد کنید و با اطلاعات خود تا مرحله ی آخر خرید را طی کنید . در مرحله ی پرداخت در صورتی که مشکلی نباشد به سایت بانک منتقل می شوید و پس از پرداخت با موفقیت به سایت بازمیگردید .

در صورتی که این اتفاق نیفتاد و سیستم خطای ارتباط با بانک داد باید به بخش مدیریت > مالی > گردش مالی مراجعه کرده و با کلیک روی لینک جزییات پرداخت دلیل ناموفق بودن پرداخت را مشاهده کنید . یا اینکه با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل را ما برای شما حل کنیم .