همانطور که می دانید، در کنسول IIS، در ستون سمت چپ application pool را می بینید که از طریق آن می توان Application Pools را مدیریت کرد. با کلیک روی آن، تمامی Application Pool ها و وضعیت آنها را مشاهد می کنید.

برای ساخت Application Pool، روی خود Application Pool راست کلیک کرده و یا از بخش Action pan گزینه Add Application Pool را انتخاب کنید.

Add app pool
در قسمت Name، نامی را برای Application Pool انتخاب کنید. این نام فقط برای تشخیص آنها از یکدیگر بوده و کاملا اختیاریست، ولی بهتر است هم نام همان سایت انتخاب کنید. پس از آن ورژن .Net Framework را که روی وب سرورتان در دسترس است، بایستی مشخص کنید. بصورت پیشفرض، گزینه هایی با نام ورژن NET Framework 2.0.50727. و No Managed Code دردسترس است، که البته اگر ورژن های دیگری نیز روی سرور نصب باشند، از این قسمت می توانید آنها را انتخاب کنید.

rer

در قسمت Managed Pipeline Mode حالت هایی وجود دارد که از کدهای مورد نیاز برای متوقف کردن و اجرای دوباره فرآیند درخواست های وب، پشتیبانی می کنند. در این بخش دو گزینه وجود دارد : Classic و Integrated. حالت classic از برنامه های تحت ASP.NET پشتیبانی کرده که برای ورژن های قبلی IIS نوشته شده اند. حالت Integrated نیز کارایی و عملکرد بهتری را برای برنامه های تحت ASP.NET فراهم می کند. همچنین این گزینه برای web application هایی که بطور مستقیم به حالت classic مربوط نمی شوند، توصیه می شود.