سیستم  Setup مادربرد

System Setup Motherboard
سیستم setup مادربرد دارای قابلیت­های مهمی است که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می­نماییم:

Ø      قابلیت Password گذاری بر روی سیستم برای عدم ورود غیرمجاز به سیستم در همه مادربردها می­توان این قابلیت­ها رابرای اختصاص دادن  رمز ورود برای کاربران فعال نمود . نحوه تنظیم Password بدین ترتیب است که باید در هنگام بالا آمدن سیستم . به صفحه مونیتور توجه نمایید تا دریابید که با زدن کدام دکمه می­توان  وارد Setup مادربرد شد. معمولا در اکثر مادربرد با فشردن  دکمه Del یا F2 می­توان وارد Setup مادربرد شد.

Ø      سپس با انتخاب User Password و وارد نمودن پسورد بر روی سیستم پسورد بگذارید. در این حالت باید وضعیت  Security Option را به حالت System یا Enable تغییر  داد. منوی Security Option معمولا در صفحه  Advanced Bios Setup قرار دارد.

Ø      قابلیت Password گذاری بر روی Setup برای جلوگیری از عدم تغییر نتظیمات: با انتخاب گزینه Supervisor Password و وارد نمودن پسورد بر روی Setup پسورد بگذارید.

Ø      تنظیم صحیح سکانس Boot : مثلا : می­توانید به سیستم اعلام نمایید که در ابتدای بالا آمدن از کدام قطعه فرمان بگیرد یا به اصطلاح وارد کدام قطعه شود. این انتخاب­ها می­تواند شامل ک فلاپی درایور سی­دی درایو هادر دیسک­ها پورت های USB قطعات SCSI و…. باشد.