نرم افزار فرانت پیج روزی در میان نرم افزارهای طراحی صفحات وب بسیار معروف و محبوب بود، اما این روزها دیگر بازنشست شده است. مایکروسافت در آوریل ۲۰۰۹ پشتیبانی خود را از آخرین نسخه این نرم افزار که Frontpage 2003 بود برداشت و رسما این نرم افزار را مرده اعلام کرد. بنابراین بهتر است شما نیز دست از سر این نرم افزار بردارید و به استفاده از محصول جدید مایکروسافت عادت کنید.

جایگزین فرانت پیج، نرم افزار Expression Web : مایکروسافت در سال ۲۰۰۶ نرم افزار جدید Expression Web را جایگزین Frontpage اعلام کرد. نرم افزار اکسپرژن وب بخشی از بسته ی نرم افزاری Expression Suit است. این بسته نرم افزاری برای اولین بار در دسامبر ۲۰۰۶ ارائه شد و امکان ویرایش فایل های HTML , CSS, JS , ASP.net , XHTML, XHLT,XML را داراست. مایکروسافت در سال ۲۰۰۸ نسخه دوم اکسپرژن را با پشتیبانی از تکنولوژی های Silverlight و PHP ارائه کرد و در سال ۲۰۰۹ نیز نسخه سوم این برنامه را به بازار داد.

ExpressionWeb هم اکنون اصلی ترین رقیب Adobe DreamWeaver محسوب میشود و امکانات فوق العاده ای برای ایجاد صفحات وب و علی الخصوص ویرایش صفحات ایجاد شده با Visual Studio .net دارد. بنابراین اگر هنوز یک کاربر فرانت پیج هستید همین امروز به سوی Expression Web بروید .