مدیران موفق معمولا عادت‌های خاصی برای بهبود عملکرد خود دارند که در این گزارش با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شویم.
به‌احتمال زیاد، دستاورد‌های مهم در زندگی‌ شما برحسب شانس به دست نیامده‌اند. موفقیت در میان چیزهای دیگر، معمولا شامل کار سخت، استقامت و همچنین یک شبکه‌ی حمایت و دوست‌ داشتن از طرف دوستان و خانواده است. اما اغلب عنصر دیگری به این ترکیب افزوده می‌شود که نظم نامیده می‌شود. در اینجا مدیرانی را می‌بینید که عادات روزانه‌ی خود را به اشتراک می­‌گذارند و این عادات باعث پیشرفت و تثبیت آن‌ها در آن مرحله شده است.
۱. قبل از قهوه، آب بنوشید

پاتریک آندریا، مدیرعامل HomeToGo موتور جستجوگری برای اجاره در زمان تعطیلات در سراسر جهان، می‌گوید:

هنگام صبح قبل از این­که دستگاه قهوه را روشن کنم، یک لیوان بزرگ آب می‌نوشم تا روز تعطیل خود را شروع کنم. این امر باعث می‌شود تمام حواستان بیدار شوند و متابولیسم شما آغاز شود.

۲. سعی نکنید مشکلات را با فکر‌ کردن به اینکه اگر خودتان آن را انجام دهید ساده‌تر می‌شود، رفع کنید

کرن کانگ، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک و بازاریابی نیتیو کامرس می‌گوید:

ارائه‌ی بازخورد و واکنش به افرادی که تحت آموزش شما هستند، باعث می‌شود آن‌ها فعال­‌تر و خودکفا شوند و از استانداردهای شما پیروی کنند. از طرف دیگر، بازخورد مثبت دهید. اگر چیزی دیدنی و جذاب دیدید، آن را با شخصی که شما را تحت تأثیر قرار داده، در میان بگذارید. بنابراین با این کار به موفقیت می­‌رسید.

۳. هر صبح ورزش کنید

مایک تاچن، مدیرعامل شرکت نرم‌افزار یکپارچه‌سازی ابر و داده‌های بزرگ Talend که پنجمین IPO تکنولوژی سال در ماه جولای شد، معتقد است:

ورزش، من را به لحاظ ذهنی و فیزیکی سالم می‌­کند. من در خانه و محیط کار، یک رویکرد داده-محور دارم و اصول مشابهی نیز برای سلامتی اجرا می‌کنم؛ این­که برخی موارد را بررسی می­‌کنم مانند مقدار وزن و تعداد تکراری که برای هر تمرین انجام می‌دهم. در نتیجه نوع دوچرخه‌سواری من به بخش‌­های مختلفی تقسیم می‌شود و اهداف خود را این­‌گونه تعیین می‌کنم.

۴. به مدت ۲۵ دقیقه مدیتیشن کنید

پیتر آروایی، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت نرم‌افزار ارائه آنلاین پرزی می‌گوید:

من مدیتیشن را شروع کردم زیرا حتی قبل از این­که هر روز به دفتر برسم، احساس سرگشتگی می‌کردم. این­که در تقویم خود می‌دیدم  از ساعت ۷ صبح تا ۵ و نیم بعدازظهر قرار ملاقات دارم، باعث شده ‌بود ذهنم فعالیت زیادی داشته باشد و فهمیدم که گاهی باید این فعالیت را برای بهتر شدن ذهن کم کرد. انجام ۲۵ دقیقه مدیتیشن در ابتدای هر روز صبح، این امکان را به­ من می‌دهد تا در برابر استرس مقاوم باشم و برنامه‌های خود را به‌صورت مؤثرتری اولویت‌بندی کنم. مدیتیشن باعث ‌شد به‌ جای پرش برای حل موضوع، در برابر موقعیت‌­های بیشتر، ذهنی کنجکاوی داشته باشم. به این موضوع پی بردم که صرف زمان برای خود باعث شد همان شخصی باشم که می­‌خواستم و به‌گونه‌ای خود را تغییر دهم که به موفقیت دیگران کمک کنم.

۴. اولین کاری که انجام می‌دهید وصل شدن به اینترنت باشد

اسکات اندرسون، مدیر بازاریابی ارشد شرکت مدیریت تجربه مشتری سیتکور می‌گوید:

اولین کاری که هرروز صبح انجام می­‌دهم این است که گوشی آیفون خود را برمی­‌دارم و ۶ کانال اطلاعاتی را می­خوانم؛ ۱) ایمیل­‌های کاری که شب قبل به دستم رسیدند ۲) این­که دوستان و خانواده‌ام چه­ کار می­‌کنند- فیس‌بوک) ۳) اینکه افراد مربوط به حرفه و شغلم چه کار می‌­کنند (لینکدین) ۴) یک نگاه اجمالی کنجکاوانه به کانال­‌های برجسته‌ی تکنولوژی که دنبالشان می‌کنم (توییتر) و سرتیترهای دو برنامه خبری ۵) حزب راست و ۶) حزب چپ…

۱۰ دقیقه طول می­‌کشد تا روز خود را با یک نگاه وسیع از تمام موضوعاتی که می‌توانند روز من را تحت تأثیر قرار دهند، شروع کنم. قبل از این­که دوش بگیرم، به اولویت‌هایم رسیدگی کرده‌ام.

۵. به آنچه می‌­گویید، عمل کنید

جیسون مک کانن، مدیرعامل شرکت وریدسک می‌گوید:

معتقدم که داشتن انرژی درست و گوش دادن فعالانه به مشتری­‌ها و تیم خود، کلید موفقیتمان بوده است؛ بنابراین این­ کار را جزئی از کارهای روزانه خود می­‌دانم. به‌جای نشستن پشت میز، دوست دارم حرکت کنم؛ هر روز با تیم خدمات به مشتریانم ملاقات می­‌کنم تا از نظر طرفدارانمان مطلع شوم و نگاه‌ها و نظرات نسبت به محصول جدید را بدانم. ما این فرهنگ فعال را در دفتر خود پذیرفته‌ایم، بنابراین شما می‌توانید من را در باشگاه محل کار که در اردوهای آموزشی شرکت مشارکت کرده‌ام یا آموزش یوگا پیدا کنید.

۶. وظایف روز بعد خود را اولویت‌­بندی کنید

ژاکلین بامگارتن، بنیان‌گذار و مدیرعامل راه‌اندازی تکنولوژی تسهیم قایق بوت ستر معتقد است:

چند لحظه را هر شب به شناسایی نوآوری­‌ها یا فعالیت‌هایی که برای پیشرفت شرکت در روز بعد مهم هستند، اختصاص می‌دهم. من آن­ها را به گروه‌های جمع‌آوری کمک مالی، عملیات، توسعه‌ی منابع، مذاکره یا برنامه‌ریزی استراتژیک در «لیست سیاه» خود که همیشه همراهم است، تقسیم می‌کنم. اول از همه، با دشوارترین و پیچیده‌ترین مسائل درگیر می‌شوم. سعی می­‌کنم لیست مهم خود را به ۵ مورد محدود کنم و طی روز آن را بررسی می‌کنم و به عوامل مختل­‌کننده‌ی حواس مانند ایمیل بی­‌توجهی می‌کنم. اولویت‌بندی، کلید مدیریت زمان و کار من روی نوآوری­‌ها است که بیشترین تأثیر را بر کسب ‌و‌ کار دارد. در طول یک روز ممکن است دو یا سه بار لیست خود را اولویت‌بندی کنم.

۷. مردم را همان­طور که هستند، بپذیرید

میشل آ.پری، رئیس تسهیل‌کننده‌ی سود نسخه Benecard PBF می‌گوید:

هنگام رهبری نوآوری­‌های مهم، زمانی را برای درک دیدگاه کنونی هر فرد ذی‌نفع اختصاص دهید. هر شخصی بر اساس تجربه و نقشی که ایفا‌ می‌کند، یک نقطه‌ی آغاز دارد. صحبت از نقشه راه‌های شخصی که به مقصد مشابهی می­‌رسد، درک شما را از چالش‌­های پیش رو گسترده و شرکت‌­کنندگان مربوط و مایل‌تری را درگیر می­‌کند.

۸. در طول روز مدام از خودتان سؤال‌هایی با محوریت «آیا می‌­شود» بپرسید

تامرا رایان، مدیر عامل of Women’s Bean Project، فعال اجتماعی زنان است و آن­ها را به یادگیری مهارت­‌های قابل انتقال تولید مواد غذایی بسته‌بندی‌شده لذیذ، مشغول می­‌کند. وی می‌گوید:

آیا ما می‌­توانیم…اگر این اتفاق بیفتد آیا…آیا این موضوع کمکی می­‌کند…شروع کردن با تعبیر «آیا می‌شود» این­طور به ذهن القاء می­‌کند که ما جواب را نمی‌دانیم و باعث می‌­شود اطرافیان ما به ­شکل متفاوتی در مورد یک موضوع فکر کنند، ذهن آن­ها را به روی روش‌­های جدید باز می‌­کند و باعث نوآوری می‌شود.

۹. هر روز با کارمندان خود احوال­پرسی کنید

یاکیر گولا، مؤسس خدمت تحویل آنی فروشگاه خرده‌فروشی goPuff معتقد است:

شرکت شما به‌اندازه‌ی تیمتان قوی است. حفظ یک محیط کاری دوستانه، یکدست و تولیدکننده، مخصوصا برای تازه­‌کارها و شرکت­‌هایی با دوره‌ی رشد بلندمدت بسیار بااهمیت است. با لبخند وارد دفتر خود شوید، حتی اگر استرس دارید و تظاهر می‌­کنید، احوال همکارانتان را بپرسید و گشاده‌رو باشید. کارمندانتان وقتی احساس کنند به آن­ها، کارشان و همکارانشان توجه می­‌شود، کوشاتر، متمرکز‌تر و بهتر کار می­‌کنند.

۱۰. آداب شام­گاه را حفظ کنید

بتانی کوبی، مؤسس و مدیر عامل Technology Will Save Us، شرکتی که کار فروش کیت‌­های برندگان جایزه «مال خودتان کنید» و «ابزار دیجیتال» را برای کمک به کودکان به‌منظور ساخت، بازی کردن، کدگذاری و اختراع با استفاده از تکنولوژی دارد، می‌گوید:

من به سبک جهانی کار می­‌کنم، پس یک روال کاری متناسب با آن را انتخاب کرده‌­ام. تا ساعت ۷ بعدازظهر در دفتر هستم، شام را با خانواده‌ام می­‌خورم و در مورد روزم صحبت می­‌کنم. وقتی پسرم خوابید، معمولا ایمیل‌­هایم را چک می‌­کنم و قبل از این­که به رختخواب بروم، برای روز بعد برنامه‌ریزی می­‌کنم. آدابی مثل قرار گذاشتن یک شب در هفته و صرف شام Friday Shabbat هم برای وقت‌­گذرانی با همسرم دارم.

۱۱. طبق یک برنامه زمانی پیش بروید که اتفاقات غیر مترقبه را پیش­‌بینی کند

جون لیو، مؤسس و مدیر عامل شرکت پیام­رسانی ویدئویی KeepTree می‌گوید:

فکر می­‌کنم مهم­‌ترین عادتی که یک رهبر تجاری باید داشته باشد، تنظیم یک لیست کارهای روزانه و پایبندی به یک برنامه زمانی است. اما این برنامه‌ی زمانی باید قابلیت پیش‌­بینی اتفاقات غیر مترقبه داشته باشد. من هر روز صبح، برنامه‌ی روزانه‌ام را یادداشت می‌­کنم و زمان مناسبی برای کارهایی که می‌دانم آن روز باید انجام دهم، مشخص می­‌کنم، چه یک نشست باشد یا یک تکلیف. با وجود تعیین زمانی برای تکلیف و وظایف از پیش برنامه‌ریزی‌شده از طریق این برنامه، زمان­‌هایی را نیز برای جواب دادن به تماس‌­ها و ایمیل‌­‌هایی که بدون برنامه یا بدون انتظار پیش می‌­آیند، تعیین می­‌کنم. بدون این نوع برنامه‌ریزی، به‌سادگی تحت تأثیر و بی‌­توجهی یا چشم­‌پوشی به وظایف مهم قرار می­‌گیرید.

۱۳. با افراد غیر کاری تحت نظر خود ارتباط برقرار کنید

آکاش نیگام، از مؤسسان و مدیر عامل برنامه پیام‌­رسانی Blend می‌گوید:

اصلی­‌ترین سرمایه‌گذاران شما کسانی هستند که چکی به ­شما تحویل نمی­‌دهند. ممکن است این شخص یکی از اعضای خانواده شما یا هم‌اتاقی‌تان باشد و من حتما حداقل چند دقیقه را در روز به صحبت کردن با آن­ها در مورد زندگی می‌­گذرانم. این اشخاص همیشه بهترین نقطه‌ی قلب شما را اشغال می­‌کنند، با بی­‌طرفی در مورد مشکلات صحبت می­‌کنند و در تمام طول مسیر صمیمانه در کنار شما می‌­مانند. داشتن اشخاصی­ که با شما در مورد هر چیزی غیر از تنش‌­های کاری صحبت کنند، بسیار باارزش است. این صحبت‌­ها ذهن مرا آزاد و کمک می­‌کنند تا با آرامش بیشتری به کار کردن بازگردم.

۱۴. گاهی قدم بزنید

کریس جیوردانو، مدیر عامل شرکت مصرفی کلود  MiMedia می‌گوید:

من هر روز طبق عادت برای قهوه خریدن، قدم می‌­زنم، یک مسیر طولانی و در این مدت به فکر کردن، حل مسائل و ایده­‌های پیشی گرفتن در رقابت مشغول می­‌شوم. بعضی از بهترین ایده‌­های حل مسائل مصرف­‌کنندگان، معرفی محصولات جدید و حتی جزئیات لحظه‌ای مثل طراحی و سایر موارد طی همین زمان به ذهن من خطور می‌­کنند.

۱۵. قبل از کار به دوچرخه‌سواری کوهستان بروید

دیوید باسزوکی، مؤسس و مدیر عامل بازی آنلاین بزرگ چندنفره ROBLOX برای کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۸ ساله، می‌گوید:

هیچ ­چیز مثل یک تمرین خوب، بدن و ذهن را به جنب‌وجوش وا‌نمی‌دارد. من دوست دارم هر روز صبح زود، قبل از رفتن سرکار به دوچرخه‌سواری کوهستانی بروم. خوشبختانه محل زندگی من در کنار یک راه کوهستانی است و در ماه‌­های زمستانی باید پیش از طلوع آفتاب با لامپ به دوچرخه‌سواری بروم. دوچرخه‌سواری کوهستانی در یک تک‌راهه، یک سری پیچیدگی­‌های فنی دارد که ذهن را از هر فکری خالی می‌­کند و این یک جایگزین عالی برای قهوه است. اختصاص دادن زمان کوتاهی از صبحم برای تندرست ماندن بسیار سودمند است مخصوصا وقتی­ که به ­من فرصت بیشتری در شب برای گذراندن در کنار خانواده‌­ام می­‌دهد.

۱۶. روی تمرینات تنفسی کار کنید

آرناود دوماس دی راولی، رئیس Gaatrend USA، سازنده مایع الکترونیکی برای Alfaliquid معتقد است:

روز شما با بیدار شدن سر ساعت ۵ صبح طولانی­‌تر به ­نظر می­‌رسد و به­ هوش ماندن در طول روز مشکل‌­تر خواهد بود. ساده‌­ترین راهی که در طول روز به تأمین انرژی ازدست‌رفته کمک می­‌کند، ۱۵ دقیقه استراحت از طریق تمرینات تنفسی است. من فقط چشم­‌هایم را روی هم می­‌گذارم و نفسم را به‌آرامی از طریق بینی داخل می­‌کشم، نفسم را برای یک یا دو ثانیه نگه می­‌دارم و از شکمم بیرون می­‌دهم، (اجازه می­‌دهم) هوا به‌طور طبیعی خارج شود. اگر روی دم و بازدم تمرکز کنید، حتما در موقعیت مراقبه قرار می­‌گیرید و آماده ادامه دادن دومین قسمت روز خواهید بود، درست مثل این­ است که چند ساعت خوابیده‌اید.

۱۷. به موسیقی‌­های جدید گوش کنید

گای آهارون، از مؤسسان و مدیر عامل شرکت رهبری قایق­رانی مجازی Motionize Inc می‌گوید:

من ۱۵ دقیقه در روز برای گوش دادن به موسیقی اختصاص داده‌ام. به ­نظر من موسیقی یک راه عالی برای تمرکز، بیان احساسات و رهایی ذهن، آرامش و انگیزه گرفتن است. انتخاب یک آهنگ درست در زمان درست، تأثیر بسیاری دارد. در جایی خواندم که آهنگ‌­ها و گروه­‌هایی که در ۲۷ سالگی مورد علاقه‌ی شما قرار می­‌گیرند، تعیین‌­کننده‌ی سلیقه‌ی موسیقایی شما خواهند بود و اضافه شدن آهنگ­‌هایی جدید به مجموعه‌ی مورد علاقه‌ی شما بعد از این سن، بسیار کم اتفاق می­‌افتد. من به‌عنوان شخصی ­که علاقه‌مند به نوآوری و تکنولوژی جدید است، تصمیم گرفتم ۱۵ دقیقه در روز را به گوش دادن به موسیقی‌­های جدید بگذرانم؛ موسیقی­‌های محبوب، جهانی و گرایش­‌های جدید. به این شکل مجموعه‌ی خودم را به­ روی آهنگ­‌های جدید، فرهنگ‌­های جدید، ضرب‌­ها، هیجان و احساسات باز نگه می‌­دارم و به موسیقی متن زندگی‌ام طراوت و شادابی می‌­بخشم. وقتی سر راه کار در ترافیک منتظر نشسته‌اید، طی استراحت ۱۵ دقیقه‌ای، ذهن خود را به روی صداهای جدید که روزتان را بهتر می‌­کنند، باز کنید.

۱۸. اهدافتان را مشخص کنید

آتا گونزالس، مؤسس G FarmaLabs معتقد است:

به ­نظر من چیزی ­که مردان را از پسران جدا می­‌کند، لزوما اندازه اسباب‌بازی‌های آن­ها نیست. در عوض فکر می‌­کنم که موفقیت با تلاش سخت، ساعات کار طولانی و پیگیری مستمر هر هدفی به­ دست می­‌آید. شخصیت کارآفرینانه‌ای که گاهی اوقات متزلزل و ضعیف است، اما توانایی سریع روی پای خود ایستادن، برگشتن به سر کار و امتحان کردن دوباره آن را دارد. بسیاری از شخصیت‌­های موفق، شکست­‌های بزرگی تجربه کردند و هر زمان که شکست خوردند و به زمین افتادند، از نو به یادگیری دقیق پرداختند. هدف خود را تعیین کنید و به سختی رسیدن به هدفتان فکر نکنید، فقط تلاش کنید.

۱۹. تلفن همراهتان را خاموش کنید

دیپرا ری، مدیر عامل شرکت نقشه‌برداری ۳D بدنه mPort می‌گوید:

تجارت شبیه یک مسابقه‌ی ماراتون است، پس یکی از عادات روزانه‌ی من برای باقی ماندن در این عرصه، اختصاص دادن اندکی زمان «به خودم» برای دور ماندن از آن است. این­ کار به‌سادگی صرف شام با نامزدتان یا مطمئن شدن از خاموش کردن تلفن همراهتان پیش از رفتن به رختخواب است. اختصاص دادن زمانی برای دور ماندن از ایمیل­‌ها و فضای کار، اندکی تعادل و تمدد اعصاب ایجاد می­‌کند که تحمل ادامه مسیر را ممکن می­‌کند.

۲۰. به چیزهایی فکر کنید که بابت آن­ها شکرگزار هستید

مارک پاولیوکوسکی، مدیر عامل کیت برنامه‌ریزی کامپیوتری DIY در Play Piper معتقد است:

خیلی ساده ممکن است در دام یکنواختی کار و دردسرهای کار کردن روی مسائل بزرگ در یک تیم کوچک بیفتید؛ یک لحظه دست نگه داشتن و به ­خاطر آوردن وضعیت خودم همیشه به من کمک کرده است، این­که در یکی از بهترین کشورهای دنیا زندگی می­‌کنم، خانواده‌ی فوق‌العاده‌ای دارم که از من حمایت می‌­کنند، فرصت کار کردن روی مسائلی را دارم که وضعیت دنیا را بهبود می­‌دهند و چند شخص بسیار باهوش در کنار من کار می‌­کنند. فکر کردن به این مسائل، همه چیز را بهتر می‌­کنند و به ­من کمک می­‌کنند تا بتوانم تصمیمات بهتری بگیرم و از پس لحظات سختم برآیم.

۲۱. هر روز یک گردهمایی تشکیل دهید

جوزف اس.روت، رئیس و مدیر عامل NJ Sharing Network، یک سازمان غیر انتفاعی فدرال محور که وظیفه بازسازی ارگان­‌ها و شبکه­‌ها را در نیوجرسی بر عهده دارد.

زندگی افراد بسیاری به­ خاطر ماهیت مأموریت ما، به عملکرد ما به‌عنوان یک سازمان گره خورده است. تیم ارشد رهبری ما هر روز صبح برای تشکیل یک گردهمایی سریع در مورد برنامه‌ی روزانه‌ی خود با اشخاص زیادی، به‌صورت تلفنی یا حضوری رو در رو است. هرچند این جلسه حدود پنج دقیقه بیشتر طول نمی­‌کشد، اما در رسیدن به اهداف، اعتمادسازی و جلوگیری از شکل‌­گیری سو تفاهم‌­های آتی در محیط کاری پرجنب‌و‌جوش ما نقش مهمی دارد. این گردهمایی‌­ها، فضای نشست­‌های ما را سازنده‌تر می‌­کنند، چون می­‌توانیم روی مسائلی تمرکز کنیم که نیاز نیست برای آن­ها، دیگران را مجبور کنیم کارشان را به‌سرعت انجام دهند.

۲۲. سر میز شام، حرفی از کار نزنید

سو وستری، مدیر عامل Greenphire، یکی از ارائه‌دهندگان جهانی راهکارهای پرداخت بالینی، می‌گوید:

گذراندن وقت به شکل شام خوردن در کنار خانواده، همسر و دیگران، راه خوبی برای پایان دادن روز است. این زمان را با صحبت کردن از کار، خراب نکنید. این فرصت را برای دوری از کار یکنواخت مغتنم بشمارید، بخندید و تا جایی­ که می­‌توانید از زمانتان لذت ببرید.

۲۳. به یاد داشته باشید که همه ­چیز حول شما نمی‌­چرخد

اسکات مودی، مدیرعامل و مؤسس K4Connect، کمپانی فعال در زمینه‌ی فناوری می‌گوید:

گاهی با  کارآفرینانی روبرو می­‌شوم که روی توسعه‌ی برند خود بیشتر از شرکتشان تمرکز می­‌کنند. چه در زمان توئیت گذاشتن یا صحبت کردن، بیشتر به خودشان و نه حتما شیوه شروع کارشان می‌­پردازند. از دست دادن دیدگاهی که ایجاد کرده‌اید، چیزی ­که روی آن تمرکز کرد‌ه‌اید، در دنیای رسانه­‌های جمعی امروزه بسیار ساده است؛ اما این تمرکز باید روی توسعه شرکت باشد که شامل برند هم می­‌شود. در واقع اگر خوب از پس این ­کار بربیایید، شاهد اتفاقات خوبی هم خواهید بود. این موضوع شامل برند شخصی خودتان هم می‌­شود البته اگر فکر می­‌کنید هنوز برایتان مهم است.