سلام دوستان عزیز
با معرفی یکی دیگر از طرح های پاداش در نتورک مارکتینگ در خدمت شما هستم

در این طرح امکان ارتقا درجه وجود دارد، تا رسیدن به مرحله ای در آن از سازمان بالاسری خود جداشوید و به آن Breakaway می گویند و توجه داشته باشید که در بعضی از طرح های Breakaway ارتقا درجه وجود ندارد ،ولی بیشتر با حالت Stair Step به کار می روند

طرح Stair step Breakaway
در این طرح مانند طرح Uni-Level اجازه ی Spillover وجود ندارد و تعداد افراد در سطح اول این طرح هم ، نامحدود است و برای داشتن درآمدی بیشتر باید شاخه های متعددی داشت و در اینجا هم معمولا تعدادسطوحی که رهبر در ازای آن پورسانت دریافت می کند محدود است.این طرح یکی از معمول ترین طرح های نتورک مارکتینگ است و رهبران سازمان ها درآمد بسیاری از این طرح کسب کرده اند.

نحوه عملکرد stair step breakaway
هر فرد با رسیدن به حجم خاصی از فروش از طریق PV وPGV می تواند در مدت زمان مشخصی پله های ترقی را طی کند و به مرحله آخر یعنی Breakaway برسید و در هریک از این مراحل تخفیف بیشتری برای عمده فروشی درنظر گرفته می شود. برای دریافت پورسانت ،لازم است به حجم خاصی از فروش برسید. طرح Stair Step درصورت نیاز به PV بالا برای کسب شرایط لازم برای دریافت پورسانت ، برای افرادی که به صورت نیمه وقت کار می کنند،بسیار سخت میباشد.

بسیاری از طرحها شرط PV وPGV خاصی برای رسیدن به مرتبه ای خاص دارند و در صورتی که به PV یا PGV موردنظر نرسید، نمی توانید درآمد رهبری گروه خود را کسب کنید و از تخفیفی که برای عمده فروشی درنظر گرفته شده بود ، محروم می مانید. اغلب اوقات، Qualify شدن برای کسب درآمد رهبری مرتبه Executive، نیاز به PV بالاتری را دارد ، درصورتی که به مقدار موردنظر نرسیدید تنها بخشی از درآمد رهبری به شما داده می شود.

مرحله اصلی این طرح و زمینه ساز شهرت آن Breakaway
منظور از Breakaway این می باشد که فرد دیگر بخشی از گروه بالاسری خود به شمار نمی آید ، به عبارت دیگر PGV مورد نیاز برای کسب شرایطی خاص، شامل هر زیرمجموعه‌ای که به مرحله Breakaway رسیده است، نمی‌شود و درصدی خاص بابت Breakaway به رهبر تعلق می گیرد.

در مورد طرح Stair Step Breakaway نظریاتی ارائه شده است که یکی از این نظریه ها تاکید بر حذف محدوده زمانی مشخص برای رسیدن به حجم فروش موردنظر است زیرا که در طرح اصلی حجم فروش برای رسیدن به رتبه ای خاص در مدت یک ماه محاسبه می شود و نظریه مذکور باعث راحتی کار می شود.

درآمد رهبر هم با توجه به رتبه او و برای تعداد نسل هایی خاص پرداخت می شود.برای دریافت پورسانت ماهانه ،سازمانی که به مرحله Breakaway رسیده است باید حجم فروش خاصی در هر ماه داشته باشد ک شامل PV وPGV هم شود

نکته آخر هم در طرح stair step breakaway که تعداد سطوحی که بابت آن پورسانت پرداخت می‌شود ، بسیار زیاد تر از تعداد سطوحی که بابت آن در طرح Uni-Level پرداخت می شود.در طرح stair step breakaway محدودیتی برای درآمد رهبر وجود ندارد و این طرح هم بدون ارتقار رتبه هم کار می کند.

توضیحات مختصری درباره یکی دیگر از طرح های پاداش نتورک مارکتینگ بود
با ادامه طرح های نتورک مارکتینگ با من همراه باشید