در همه سایت ها و از جمله در این سایت میکرورایانه آی پی ( ip ) کاربرها هم در زمان ثبت نام و هم در زمان پست و ارسال هر مطلب به همراه زمان پست آن مطلب در سیستم ثبت می شود و این موضوع در قوانین سایت میکرو رایانه (و منطقا” در قوانین بقیه سایت ها ) که کاربرها در موقع ثبت نام آن قوانین را می پذیرند آمده است.

و تقریبا تا آنجایی که من اطلاع دارم همه سایتها این اطلاعات را ثبت می کنند (سایتهایی که امکان ارسال مطلب در انها وجود دارد) حتی وقتی شما ایمیل یا مطلبی از طریق یک سایتی برای کسی ارسال می کنید آی پی شما ثبت می شود. (حتی در سایتهایی مثل یاهو و گوگل ) و یا مثلا در فرمهای تماس با ما و این آپی پی هیچ وقت حذف نمیشه و تا وقتی پست و مطلب شما باقی است آی پی شما هم همراه آن باقی است

و معمولا در سایت ها پست ها را هم هیچ وقت حذف نمی کنند و حتی پست های خلاف مقررات سایت ها را هم در جای مخصوص نگه داری می کنند در سایت میکرورایانه هم این طور است و این پست ها در trash نگهداری می شود .
از روی IP ، آی اس پی ( ISP ) شما معلوم است و در آی اس پی ( ISP )زمان ورود و خروج شما و آدرس سایتهایی که رفته اید و شماره تلفن شما که از طریق آن شماره تلفن به آی اس پی متصل هستید ثبت می شود . (در اینجا اینترنت دایال آپ DIAL UP فرقی با ای دی اس ال adsl نداره)

و تمامی این اطلاعات هیچ وقت حذف نمی شود و در آرشیو ها همیشه باقی می ماند چون از نوع متن و TEXT است و اصولا فضایی اشغال نمی کند بنابراین از نظر قضایی همیشه سایت هایی که شما رفته اید قابل رد یابی و پیگیری است فرقی هم نمی کند که از فیلتر شکن استفاده کرده باشید یا خیر ؟! چون آدرس ها ذخیره می شود.

چون این اطلاعاتی که ذخیره می شود از نوع متن و text است بنابراین به سادگی قابل جستجو کردن است و مثلا اگر کسی بخواهد روزی شماره تلفن شما را به همراه سایتهایی که رفته اید از این فایل استخراج کند فقط یک سرچ ساده لازم است!

ضمنا در کل کشور ، راه های ورود و خروج به سایت ها از طریق گیت وی های gateway کاملا مشخصی که در اختیار مخابرات است انجام می گیرد و قبلا من خودم در اخبار شنیدم که اعلام کرده اند آی پی تمام افراد به همراه آدرس تمام سایتها ثبت می شود. این موضوع کاملا عملی و امکان پذیر است چون اصولا فضایی نمی گیرد و فایلهای آنها هم متن و قابل جستجوست
آخرین مطلب در این مورد اینکه خیلی از سایت ها حتی آی پی بازدیدکنندگان سایت ها هم را به همراه صفحاتی که بازدید کرده اند و اینکه از چه طریقی وارد سایت شده اند نیز ذخیره می کنند و آنها را مورد ارزیابی و پردازش قرار می دهند چون بررسی آماری این موضوع می تواند برای مدیران سایت ها بسیار مفید باشد که مراجعه کنندگان آنها چه کسانی هستند و از چه طریق به سایتشان آمده اند .در همین سایت میکرورایانه مطالب زیادی در این مورد ذکر شده است. خلاصه اینکه در اینترنت همه معلوم و قابل شناسایی هستند و خیلی ساده تر از بیرون می توان آدم ها را شناسایی کرد.
::smiling::