دقایقی پیش سایپا به‌صورت رسمی و با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سایپا، از جدید‌ترین خودروی خود رونمایی کرد.
سایپا از اولین کراس‌اوور کامپکت ایرانی رونمایی کرد. سایپا کوییک با ابعاد بزرگ‌تری نسبت به سایر خودروهای ساخت داخل و قیمتی رقابتی معرفی شد. این خودرو برای بازار تشنه‌ی کراس‌اوور و رقابت با رنو کوئید و اچی ۳۰ کراس عرضه خواهد شد.
این مراسم با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهدی جمالی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، مدیران سازمان‌های دولتی، مسئولان و کارگران سایپا و اصحاب رسانه برگزار شد.

سایپا کوییک از پلتفرم جدیدی بهره می‌برد و طبق اعلام دومین خودروسازی بزرگ‌ ایران، پلتفرم مورد بحث، تفاوت‌های زیادی با نمونه‌ی به‌کاررفته در ساینا دارد. سایپا همچنین تلاش زیادی در توسعه‌ی فضای کابین آرامی کرده است و پیشرانه در این خودرو از تیبا و ساینا صدای کمتری تولید خواهد کرد.
کوییک اولین خودروی تولیدی سایپا خواهد بود که از جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک بهره می‌برد. طراحی و تولید این جعبه‌دنده به‌صورت کامل در ایران و توسط مگاموتور انجام شده است.
سایپا کوییک / SAIPA QUICK

خودروهای کراس‌اوور کامپکت و شهری همواره در بخش فضای داخلی حرف‌های زیادی برای گفتن در برابر نمونه‌های دیگر کلاس کراس‌اوور و شاسی‌بلند‌ها نداشتند. با این حال سایپا در توسعه‌ی کابین جادار تلاش زیادی کرده است و طبق بررسی‌های اولیه، چه در بخش جلو و چه در بخش عقب، فضای مناسبی در اختیار سرنشینان قرار دارد.
در حال حاضر سایپا کوییک با سه رنگ سفید، آبی و قهوه‌ای تولید خواهد شد. سایپا هنوز تاریخ عرضه و قیمت دقیق این خودرو را اعلام نکرده است. با این حال قیمت سایپا کوییک بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.