کاربران عزیز رجیرانی سلام بایکی دیگر از اموزشهای وردپرس در خدمت شما هستم امیدوارم که مطلب امروز ما برای شما مفید باشه. هر وب سایت و یا سیستم مدیریت محتوای وب سایت امروزی باید از فایل های چندرسانه ای مانند تصویر و صدا و ویدیو پشتیبانی کند. زیرا با بالا رفتن سرعت اینترنت و دسترسی آسان به آن مولتی مدیا جزئی از وب امروزی شده است. وردپرس نیز از فایل های چندرسانه ای به خوبی پشتیبانی می کند. در این مطلب قصد داریم که در مورد تنظیمات مربوط به چند رسانه ای که در وردپرس وجود دارد صحبت کنیم. برای دسترسی به تنظیمات چندرسانه ای در منو سمت راست از قسمت تنظیمات گزینه رسانه را انتخاب کنید. تصویر این صفحه به شکل زیر است.

مواردی که در این صفحه وجود دارند شامل گزینه های زیر است:

اندازه‌ی بندانگشتی: به تصاویر کوچکی که برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند Thumbnail یا بندانگشتی می گویند. برای مثال وقتی یک پوشه در کامپیوتر خود باز می کنید که در آن عکس وجود دارد یک عکس کوچک از آن عکس به جای آیکون آن عکس نشان داده می شود. به این عکس کوچک که جایگزین آیکن شده است Thumbnail یا بندانگشتی گفته می شود. در این بخش طول و عرض تصاویر بندانگشتی مشخص می شوند که چند پیکسل باشد. همچنین در این قسمت گزینه ای وجود دارد که باعث می شود که عکس ها را برای نمایش thumbnail برش بزنند.
اندازه ی میانه: در این قسمت می توانید اندازه عکس را وقتی که در حالت میانه قرار دارد را مشخص کنید که بیشترین طول و بیشترین عرض آن چقدر باشد.
اندازه بزرگ: در این بخش برای تصاویر بزرگ و نشان دادن آنها در بیشترین اندازه باید مشخص کنیم که حداکثر چه طور و چه عرضی را بر معیار پیکسل داشته باشند.

در انتهای صفحه گزینه ای برای سازماندهی و مرتب کردن فایل ها به صورت ماهانه وسالانه وجود دارد. پس از این که همه ی تنظیمات را انجام دادیم برای اعمال آنها در سایت باید بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنیم.

شاد باشید..