در این قسمت می خواهیم تاثیر  لینک بیلدینگ و لینک ها را از نظر موتورهای جستجو بررسی کنیم.

برای موتور های جستجو که وب را قلمروی خود می پندارند ، لینک ها به عنوان خیابان هایی بین صفحات هستند.با آنالیز لینک های حرفه ای ، موتور ها می توانند روابط بین صفحات و راه های مختلف آن را متوجه شوند.

از اواخر سال ۱۹۹۰ موتور های جستجو از لینک ها به عنوان رای هایی استفاده کرده اند که بیانگر دموکراسی نظرات وب درمورد اینکه چه صفحاتی مهم و مشهور هستند می باشد.موتور ها خودشان کاربرد اطلاعات لینک را بهبود بخشیده و به یک هنر جالب تبدیل کرده اند،و الگوریتم هایی پیچیده سایت ها و صفحات را بر اساس این اطلاعات، با تفاوت هایی اندک ارزشیابی می کنند.
لینک ها در سئو همه کاره نیستند اما حرفه ای های جستجو، قسمت عظیمی از الگوریتم های موتور ها را به عامل های بر اساس لینک مربوط می دانند.با استفاده از لینک ها موتور ها نه تنها می توانند میزان شهرت یک وب سایت و صفحه را بر اساس تعداد و شهرت صفحاتی که به آن ها لینک داده اند بسنجند، بلکه می توانند معیار هایی مانند میزان اعتماد،اسپم و قانونی بودن را نیز آنالیز کنند.
سایت های قابل اعتماد تمایل دارند تا به دیگر سایت های قابل اعتماد و خوش سابقه لینک بدهند ، در حالی که سایت های اسپم لینک های به شدت کمی را از چنین سایت هایی دریافت می کنند.مدل های قانونی مانند آن هایی که در الگوریتم هیل تاپ به عنوان فرضیه شناخته شده بودند ، پیشنهاد می دهند که لینک ها روش خوبی برای شناسایی اسناد حرفه ای در یک موضوع هستند.
به لطف این تمرکز بر روی کاربرد الگوریتم ها و آنالیز لینک ها ، افزایش میزان اعتبار لینک یک وب سایت برای به دست آوردن جذابیت و قدرت و ترافیک از طرف موتور ها حیاتی است.به عنوان یک سئو ، لینک سازی یکی از الزامات مورد توجه برای رنکینگ جستجو و موفقیت دریافت ترافیک است.
لینک های استفاده شده توسط موتور های جستجو
قبل از این که تمام جزممان را عزم کنیم تا لینک سازی را شروع کنیم ، باید عناصر یک لینک که توسط موتور های جستجو استفاده می شود را درست مانند این که چگونه آن عناصر در سنگین شدن لینک ها در الگوریتم عمل می کنند بفهمیم.
موتور های جستجو با روش های متفاوتی از لینک ها استفاده می کنند.در حالی که ما از همه ی ویژگی های لینک ها که توسط موتور ها سنجیده می شود مطلع نیستیم ،می توانیم با زیرکی تمام حدس هایی بزنیم که در جهان واقعی صدق می کند.

یکی از عامل هایی که بسیار قابل توجه است شهرت جهانی است که در زیر به آن می پردازیم.
شهرت جهانی
هر چقدر یک سایت مشهور و مهم باشد ، لینک های بیشتری از آن سایت گرفته خواهد شد.یک سایت مانند ویکی پدیا تقریبا ۱۰۰۰ سایت مختلف به آن لینک می دهند که نشان می دهد این سایت بسیار مشهور و مهم است.برای کسب اعتماد و اهمیت از طرف موتور ها ، شما به کمک دیگر دستندرکاران لینک نیاز دارید.هر چه میزان شهرت بیشتر،بهتر.