همون طور که می دونید یکی از عوامل کاهش سرعت سایت،افزایش حجم اشغال شده در دیتا بیسه.در دیتا بیس گاها میزان فضای مصرفی از دیسک شما بیشتر از اون حد واقعی نشون داده میشه که شما استفاده کردید،بدین منظور باید دیتابیس رو بهینه کرد و بخش هایی که ناخواسته و به هردلیلی در سایت ایجاد شدن رو حذف کرد.پیش از این،نحوه ی بهینه سازی دیتا بیس رو با استفاده از افزونه ی wp clean up فرا گرفتید.در این آموزش علاوه بر افزونه ای که قبلا معرفی شده،بهترین افزونه وردپرس های دیتا بیس رو که به شما در بهینه سازی اون کمک می کنه معرفی می کنیم.این افزونه از بین هزاران افزونه انتخاب شدن و معیارهای انتخاب ما،میزان رضایت کاربران،پشتیبانی فنی طراحان،آپیدیت های مداوم و…بوده.

افزونه های بهینه سازی دیتا بیس در وردپرس

افزونه wp optimize

این افزونه یکی از افزونه های کاربردی برای پاکسازی دیتابیس و ابزاری برای بهینه سازی اونه.حداقل نسخه مورد نیاز برای نصب این افزونه ۳٫۷ هست.این افزونه در هین کارایی فراوان ،سادست ،ولی نیازه که کاربرانی که اولین بار از این افزونه استفاده می کنن،نسخه پشیبان رو از وردپرسشون تهیه کنن.

 

افزونه wp db manager

یکی از کاربردی ترین و در عین حال ساده ترین افزونه ها،این افزونست که به شما کمک می کنه از وردپرستون یک نسخه پشتیبان رو هم تهیه کنید و علاوه بر تامین امنیت سایت شما،این امکانو بهتون میده که اطلاعات پاک شده رو زمانی که لازم دارید به سایت برگردونید.

مهم ترین اثر این افزونه در سرعت بارگذاری سایته که خیلی محسوسه.به علاوه افزونه جهت رفع خطاهای احتمالی دیتا بیس هم می تونه مفید باشه.

 

افزونه updraft plus

این افزونه که برای نصبش نیاز به وردپرس ۳٫۲ , و بالاتر دارید،از بین ۲۸ هزار افزونه ی بهینه سازی برای وردپرس،در لیست ۵۰ افزونه ی برتر قرار گرفته.این افزونه از نسخه های  پشتیبان وردپرس در ذخیره ابری،گوگل درایو ،ftp و…پشتیبانی میکنه.به علاوه امکان بازیابی مجدد اطلاعات پاک شده توسط افزونه هم وجود داره.

 

افزونه wordpress database reset

این افزونه برای نصب نیاز به وردپرس ۳ و بالاتر داره.ساده ترین راه رو برای تنظیم و ریست کردن مجدد دیتا بیس فراهم کرده.این امکانو میده که شما به تنظیمات اولیه و پیش فرض دیتا بیس خودتون بدون نیاز به  نصب مجدد وردپرس به صورت دستی برگردید.

 

افزونه participant database

این افزونه این امکانو برای کاربران به وجود آورده که بتونن به راحتی دیتا بیس رو مجددا بازسازی کنن.دیتا بیس با استفاده از این افزونه ساختش راحت تره .و ضمنا تمام فیلد ها قابل پرکردنه برای کاربران.تمامی مواردی که در دیتا بیس شما با استفاده از این افزونه سیو میشن قابلیت انتقال مستقیم به داشبورد وردپرس رو دارن.حداقل نسخه مورد نیاز برای نصب این افزونه ۳٫۶ هست.