سلام دوستان خوبه رجیران.در این مطلب از مطالب آموزش وردپرس و طراحی وب به یک نکته که شاید از نظر بعضی از طراحان وب موضوعه پیش پا افتاده ای باشه و خیلی راحت از کنارش عبور کنن بپردازیم تا ببینید که همین مطالب پیش پا افتاده چقدر میتونه در موفقیت شماتاثیر داره.امروز تصمیم گرفتیم کمی متفاوت تر باشیم و بریم سراغ بازی با رنگ ها.هیچ میدونستین انتخاب رنگ و ترکیب اونها برای وبسایتتون خیلی راحت تر از انتخاب رنگ برای اتاقتون هست؟!

سه امر مهم در انتخاب رنگ بندی وبسایت ها

 

۱- آیا وبسایت شما احتیاج به همگام سازی با رنگ های موجود داره؟

معمولا در سایت های تجاری نیازه که رنگ بندی ها نیز به گونه ای باشند که برند شرکت رو منعکس کنند.

۲- اهداف وبسایت چیست؟

اگه هدف ما نوعی فروش هست،رنگ بندی هایی که استفاده میکنیم باید به گونه ای الهام بخش و جذاب باشند.

۳- چه نوع از تصاویر و حالت های گرافیکی میتونن در سک سایت با یکدیگر ترکیب بشن؟

رنگ بندی شما باید با انتخاب تصویر هماهنگ باشه و بالعکس!در واقع تصاویر میتونن منبع بزرگی برای انتخاب رنگ ها باشند.

تا چه حدی باید از رنگ ها استفاده کرد؟

یا شاید بهتره برای درک این جمله بگیم به چه مقدار باید از رنگ ها استفاده کنیم؟ این پرسش دارای ابهام بزرگی است. اما به صورت نسبی میتونیم بگیم استفاده از سه رنگ اصلی در وبسایت مطلوبه!بیشتر رنگ هایی که شما استفاده می کنید، انتخابش شاید راحت باشه اما ایجاد هارمونی بین آنها سخت تره چون باید نوعی بالانس رو رعایت کنند. اگه بخوایم تلورانس های رنگ رو تا حدی مشخص کنیم به صورت درصدی  اونها رو توضیح میدیم:

قانون خاصی که بین سه رنگ انتخابی وجود داره به صورت نسبتی از ۶۰% و ۳۰% محاسبه میشه و ۱۰% به صورت ترتیبی است.
۶۰% از رنگ اولیه ی وبسایت برای طراحی و بخش های اصلی به کار میره!
۳۰% از رنگ بندی بابت تضاد ها در کنار ۶۰% رنگ بندی اصلی قرار میگیره که در دید مخاطب اثر مستقیمی داره.
۱۰% از رنگ بندی به صورت تصادفی اما مرتبط هستش که براساس برخی تقاضاها مورد استفاده قرار میگیره.

استفاده از سایه و نوع رنگ بندی برای تنوع بیشتر

در اکثر موارد و طبق قانون رنگ بندی وبسایت ها، روی پالت رنگی شما سه نوع رنگ اصلی وجود داره که بر حسب نیاز با هم ترکیب میشن!مواظب باشید! استفاده از ۴ یا ۵ نوع رنگ یک ریسک بزرگ در طراحی محسوب میشه، به جای استفاده از بیش از سه رنگ میتونیم برای جذابیت طراحی از تن رنگ ها و همچنین سایه ها استفاده کنیم.

خب حالا براتون یه سورپرایز خوب دارم! مطمئنم دوست دارید که رنگ بندی جذابی رو برای سایت وردپرسیتون ایجاد کنید.

ابزارهای رایگان برای انتخاب رنگ بندی ها

خوشبختانه ابزارهای کمکی برای انتخاب رنگ بندی درست و مطلوب وجود دارند که میتونن به شما در انتخاب بسیار کمک کنند. که به معرفی اونها میپردازیم:

رنگ ها در وب

ابزار بسیار عالی و خوبی برای انتخاب رنگ بندی ها و سایه هاست. شما فقط رنگ اصلی که مد نظرتون هست رو انتخاب میکنید و این سایت رنگ هایی که میشه از اونها استفاده کرد رو به شما میده.

colors on the web

وبسایت Kuler

این وبسایت به صورت یک کتابخانه ی کامل در انتخاب رنگ بندی تم ها به ما کمک میکنه! فقط برای استفاده از اون لازمه که اکانت ادوبی داشته باشید!

وبسایت Kuler

وبسایت COLOURlovers

در این وبسایت علاوه بر اینکه از رنگ بندی ها میتونین کمک بگیرید، از تمامی پترن هایی که وجود داره میتونین استفاده کنید! وبسایت کاملیه و برای طراحان وب گزینه ی فوق العاده مناسبیه.

وبسایت COLOURlovers

وبسایت PHOTOCOPA

این وبسایت پالتی رو در اختیار شما قرار میده که دارای رنگ های اصلی است که در تصاویر دیجیتالی از اونها استفاده میشه. همچنین دارای بخش های مختلف رنگی است که میتونید به سادگی با کمی حوصله اونها رو انتخاب کنید. و البته بگم که ابزاری از وبسایت COLOURlovers هست!

وبسایت PHOTOCOPA

سعی کردم بهترین ها رو معرفی کنم. امیدوارم که با کمک گرفتن از اونها بتونین طراحی خوب و بهینه ای رو داشته باشید! می دونید که طراحی اساس هر وبسایتی هست پس اون رو جدی بگیرید! چه زمانی که خودتون طراحی میکنید چه زمانی که میخواهید قالبی انتخاب کنید.

دوستان خوبم همون طور که همیشه گفتم اگر شما هم راه حلی رو سراغ دارید حتما در قسمت کاممنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

پیروز و سربلند باشید