وبلاگ ــ یک وبلاگ یا وب سایت عمومی است که فرستاده های شخصی را نشان می دهد و معمولاً آخرین مطلب از نظر زمانی اولین مطلب از نظر مکانی در صفحه است. معمولاً این فرستاده که عموماً متن هستند بایگانی شده و قابل جستجو (بوسیله موتورهای جستجو) هستند. این فرستاده ها می توانند از طرف یک شخص یا اشخاص زیادی باشند. وبلاگهای جدید همراه با لینک ها و توصیف مختصری ارائه می شوند که این توصیف ها بوسیله RSS در دسترس قرار می گیرند.

کانالها (Channels) ــ اینها لینکهایی به زبان XML هستند که به مقالات و وبلاگهای جدید آدرس می دهند. و بعضی وقتها با عنوان Feed نامیده می شوند.

تغذیه(Feeds) ــ اینها فایلهایی به زبان XML هستند که معمولاً شامل لینکهایی به مقالات و وبلاگها همراه با یک توصیف مختصر می باشند. که به این لینک ها گاهی کانال (Channel) گفته می شود.

Proxy Server ــ یک وسیله ارتباط با اینترنت غیر مستقیم می باشد. شما با یک کامپیوتر شخصی به یک سرور متصل می شوید که آن سرور هم بعداً به اینترنت متصل می شود. بعضی وقتی این عمل برای فیلتر کردن محتویات یا جدا کردن ویروسها قبل از اینکه یک شبکه داخلی را آلوده کنند استفاده می شود. اگر شما از طریق یک پروکسی سرور به اینترنت متصل شده اید باید تغییراتی در تنظیمات RSS خوانندگانتان انجام دهید.

RSS ــ این اصطلاح از کلمات Realy Simple Syndication به معنای یک تجمیع واقعاً ساده تشکیل شده است. RSS یک ابزار براساس زبان XML برای وبلاگها و سایتهای اینترنتی است. RSS با محتویات جدیدی مانند تاریخ، یک تیتر، یک لینک و یک توضیح مختصر مرتباً تهیه می شود. یک خواننده RSS فقط توضیح مختصری را که ناشر گذاشته شده می خواند و با یک کلیک به خبر، مقاله یا وبلاگی که آدرس داده شده است می رود.

XML ــ (Extensible Mark up Lanyuaye) یک زبان اینترنتی قابل بهینه سازی که انواع مختلفی از اطلاعات را می تواند توصیف کند به گونه ای که برنامه هایی که به این زبان نوشته می شوند می توانند اطلاعات را اصلاح و تأیید کنند. هدف اولیه این زبان به اشتراک گذاشتن زبان برنامه نویسی در اینترنت است